Bottas požaduje od Alfy Romeo zlepšení v honbě za body

Bottas požaduje od Alfy Romeo zlepšení v honbě za body

Finský pilot Valtteri Bottas požaduje od svého týmu, aby se po pátečních trénincích v Saúdské Arábii zlepšil. Jezdec Alfy Romeo získal v úvodním podniku letošní sezóny body za osmé místo a zatím to nevypadá, že by na bodový úspěch navázal.

„Zkoušeli jsme různé věci s nastavením a následně i jiné úrovně křídel. Zdá se, že nám trochu chybělo tempo do míst, kde jsme to očekávali, že budeme pomalejší, ale důležité dny jsou teprve před námi,“ prohlásil Valtteri Bottas.

Okruh v Džiddě je druhý nejdelší v kalendáři F1, ale rozdíly mezi jezdci byly extrémně malé – Fina dělilo od nejrychlejšího Maxe Verstappena pouhých 1,449 sekundy.

„Vypadá to dost těsně, stejně jako jsme to viděli v Bahrajnu, takže je těžké říct detailně (jak se umístíme – pozn. red.). Ale celkově určitě potřebujeme najít nějaký čas. Na základě toho, co jsme viděli, čeho jsme byli schopní v Bahrajnu, budeme tvrdě pracovat.“

Na otázku, zda by ho tyto úpravy mohly posunout do boje o body v neděli, Bottas odpověděl: „Nevidím důvod, proč by tomu tak nemělo být. Jsem si jistý, že se můžeme dostat na body, ale k tomu potřebujeme určitě najít trochu tempa pro kvalifikaci a závod.“

„Ale jak jsem řekl, bude to nesmírně těžké,“ dodal finský jezdec.

Sdílejte na:
Zavřít