Bottas nevěděl při vyjednávání o možném prodeji Alfa Romeo

Bottas nevěděl při vyjednávání o možném prodeji Alfa Romeo

Finský pilot Valtteri Bottas prozradil, že si nebyl vědom při podpisu smlouvy s Alfou Romeo o možném prodeji švýcarského týmu. Michael Andretti se snaží získat většinový podíl v Sauberu, který závodí v F1 pod názvem Alfa Romeo.

Má se za to, že Michael Andretti vyjednává o 80 procentním podílu v Islero Investments, švýcarské společnosti založené Longbow Finance, která Sauber koupila od tehdejšího zakladatele a spolumajitele Petera Saubera v roce 2016.

Valtteri Bottas po 5 letech v Mercedesu změní své působiště a zamíří právě do Alfy Romeo, kde nahradí odcházejícího Kimiho Räikkönena.

„Během jednání jsem o tom nevěděl. Abych byl upřímný, neznám mnoho detailů, jestli je tu skutečně velká šance, že se to stane nebo ne. Ale jsem si jistý, že lidi, kteří budou dělat tohle rozhodnutí, budou vědět, co je nejlepší pro tým v dlouhodobém hledisku.“

„Myslím, že nemám moc co mluvit do toho, komu patří týmy a s jakým procentuálním podílem. Tak to chodí. To je byznysová stránka formule 1. Ale dokud tým má správné lidi, klíčové lidi, o kterých si myslím, že umí odvést výbornou práci, to je pro mě hlavní,“ řekl finský pilot.

Na otázku, jestli je vstřícný k případnému prodeji a získání týmu Michaelem Andrettim, Valtteri Bottas odpověděl: „Proč ne? Je jasné, že jako pilot, který pro tým bude v budoucnu závodit, je hezké vědět trochu více o plánech do budoucna, ale proč ne?“

„Určitě je to velké jméno, je to skvělé jméno, ale víc nevím. Uvidíme, co se stane, ale není to v mých rukou,“ dodal pilot Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít