Bod byl možný s lepší strategií, míní Lance Stroll

Bod byl možný s lepší strategií, míní Lance Stroll

Kanadský pilot věří, že získání bodu v závodě v Číně bylo možné, pokud by Racing Point přijal lepší proaktivní strategii.

Lance Stroll ze tří závodů bodoval pouze jednou – když dokončil závod v Austrálii na devátém místě a na své konto si připsal dva mistrovské body.

Kanadský jezdec vypadl už v první části kvalifikace a už po sedmé v řadě nedokázal postoupit do druhé části kvalifikace. Během závodu zvolil se svým týmem strategii střední – tvrdá – měkká.

„Byli jsme před Alexanderem Albonem, ale zajel do boxů dříve a provedl undercut a dokončil závod na bodech, takže je to trochu škoda. Mohli jsme být více proaktivní s naší strategií, protože před námi nebyl nikdo blízko,“ uvedl Lance Stroll.

„Myslím si, že před námi v danou chvíli byl buď Sergio Pérez nebo Kimi Räikkönen o nějakých pět sekund, takže jsme s nikým reálně nebojovali a za námi byl Albon s odstupem tří sekund. Byl to prostě klasický undercut. Je to zklamáním, protože jakmile provedl undercut, byli jsme ve špinavém vzduchu a bylo těžké předjíždět.“

Zkusili jsme extra zastávku na konci a předjel jsem Kevina Magnussena a skončil jsem dvanáctý, ale mohl jsem skončil výše. Naše závodní rychlost nebyla špatná, musíme se jen podívat na naši strategii, protože si myslím, že jsme mohli získat jeden bod,“ dodal Lance Stroll.

Jeho týmový kolega Sergio Pérez dokončil závod na osmém místě a získal čtyři mistrovské body. Vše bylo díky výbornému startu.

„Tohle nikdy nebyla naše nejsilnější trať, takže je důležité využívat příležitosti a získávat body. Myslím si, že máme potenciál být silnější v dalším závodě v Baku,“ dodal Sergio Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít