Binotto: Vettel nemohl nic dělat

Binotto: Vettel nemohl nic dělat

Šéf Ferrari Mattia Binotto uvedl, že Sebastian Vettel nemohl nic udělat jinak a že měl štěstí, že se nevyřadil z závodu, když vyjel mimo trať.

Vettel vyjel mimo trať v první šikaně v 48. kole Velké ceny Kanady když vedl a FIA vyhodnotila, že se nebezpečně vracel na trať a zároveň vytlačil Lewise Hamiltona mimo trať.

Německý jezdec obdržel 5 sekundovou penalizaci, která ho stála vítězství v závodě.

Ferrari později uvedlo, že má v úmyslu apelovat na rozhodnutí a má do čtvrtka potvrdit, zda chce pokračovat ve stížnosti.

Po závodě v Montrealu Binotto jasně řekl, že s rozhodnutím FIA zdaleka není spokojen, protože cítil, že Vettel neučinil nic úmyslně špatně.

„Samozřejmě není na nás, abychom to rozhodli, protože jsou lidé, kteří tam jsou, aby rozhodli a co se počítá, je jejich rozhodnutí,“ řekl na požádání o názor na trest od FIA.

 

„Jistě nejsme šťastní a nesouhlasíme. Myslím si, že z našeho pohledu, a jsem si jistý, že Seb může dokonce komentovat lépe, že nemohl udělat nic jiného než to, co udělal.

Myslím, že měl dokonce štěstí, že zůstal na trati. Takže žádný úmysl v tom, co udělal vůbec nevidím. Byl ještě před ním a snažil se udržet svou pozici na trati. Je to tak jednoduché.“

Binotto naznačil, že další podobné incidenty v minulosti nebyly od FIA potrestány, což je důvod, proč plně nerozumí tomu, co se stalo.

„Bezpochyby nesouhlasíme s rozhodnutím, ale všichni z nás mohou mít svůj vlastní názor,“ vysvětlil.

„Dav má dnes svůj jasný názor a myslím, že nejen dav. Kohokoliv se můžete zeptat, že jsme opravdu zklamáni tím, co se stalo.

Myslím si, že v minulosti byly i podobné situace, které nebyly posouzeny jako dnes, takže si celkově nemyslím, že by to bylo správné rozhodnutí. Ale zase nezáleží na tom, co si myslím.“

Sdílejte na:
Zavřít