Binotto: Ukončíme vývoj, budeme-li ztrácet příliš

Binotto: Ukončíme vývoj, budeme-li ztrácet příliš

Pokud bude Ferrari na vedoucí tým hodně ztrácet, mohla by se italská stáj zaměřit výhradně na vývoj vozu pro příští rok.

Ferrari potvrdilo, že před začátkem letošní sezóny na své soupeře ztrácí. Zlepšit se musí rovnou v několika oblastech – nejvíce ve výkonnosti pohonné jednotky, ale také v aerodynamice.

Vývoj pro letošní rok byl značně kompromitován změnami pravidel pro příští sezónu. Týmy už letos počítaly s menšími výdaji, aby se mohly plně soustředit na vývoj nového vozu.

Šéf Ferrari Mattia Binotto uvedl, že se jeho stáj soustředí na oba projekty. Pokud by však letošní vůz ztrácel na své soupeře příliš, mohl by se rozhodnout od letošního projektu upustit a plně se věnovat vývoji vozu pro rok 2021.

„Jak moc ovlivní náš pokus dostihnout letošní top týmy vývoj vozu pro příští rok? To je dobrá otázka,“ uvedl Binotto. „Myslím si, že musíme najít kompromis. Jsme teprve na začátku roku, nemůžeme ovlivnit celou sezónu.“

„Na začátku roku se plně zaměříme na sezónu 2020, pokusíme se soustředit na auto a jeho slabiny. Snad se nám to podaří co nejdříve. Pokud i po několika závodech uvidíme, že je ztráta příliš velká, možná bychom mohli zvažovat ukončení letošního projektu.“

„V tuhle chvíli je ale brzy,“ myslí si šéf Ferrari. „Máme za sebou jen několik testovacích dní. Myslím si, že jsou oblasti, ve kterých se můžeme velmi brzy zlepšit. Budeme se držet původního plánu přerozdělování financí.“

Šéf Mercedesu Toto Wolff si myslí, že tým musí najít správný okamžik, ve kterém se začne plně soustředit na rok 2021. Pokud by své finance nějaký tým přerozdělil příliš pozdě, mohlo by ho to na začátku příští sezóny značně ovlivnit.

„Jsou tu obrovské změny regulí pro příští rok, takže přerozdělení financí mezi letošní vůz a vůz pro příští rok bude kritické,“ říká Wolff.

„Učící a vývojová křivka je zpočátku velmi strmá. Pokud to pokazíte a ztratíte několik měsíců vývoje, můžete na začátku roku 2021 ztrácet 1,5 sekundy. Téhle výzvy jsme se již v minulosti chopili, takže se těšíme.“

Sdílejte na:
Zavřít