Nejsme tak rychlí jako vloni, říká Binotto

Nejsme tak rychlí jako vloni, říká Binotto

Ferrari přiznává, že letos nebude na rovinkách tak bleskurychlé, jako bylo vloni. Na své soupeře dokonce ztrácí.

Nové Ferrari SF1000 přineslo značné zlepšení v zatáčkách, během testů to potvrdil i Sebastian Vettel. Nový monopost je ale pomalejší na rovinkách.

Ferrari v předchozích dvou letech značně využívalo výkonnostní výhody, klíčová byla například během GP Belgie 2018 nebo během loňské GP Itálie. Šéf týmu Mattia Binotto si myslí, že důvodem ztráty rychlosti je kombinace menšího výkonu a vysokého odporu.

„Je to kombinace obojího,“ prozradil v rozhovoru pro Motorsport.com Binotto. „Z pohledu výkonu nejsme tak silní, jako jsme byli vloni. Soustředili jsme se převážně na naši spolehlivost, a to nějakým způsobem kompromitovalo výkonnost motoru.“

„Kromě toho rychlost výrazně ovlivňuje odpor. Pokud chceme jezdit rychleji, musíme se zaměřit na odpor a celkový výkon. Do budoucna se bezpochyby zaměříme na obojí.“

„Odpor můžete vyřešit dříve než výkon: ten navýšíme až s druhou pohonnou jednotkou.“

Ztráta výkonnosti Ferrari se začala projevovat ke konci loňské sezóny. V pátek FIA prozradila, že se s Ferrari ohledně výsledků vyšetřování pohonné jednotky „dohodla“. Detaily však zveřejňovat nechce.

Sdílejte na:
Zavřít