Binotto připouští, že letos Ferrari žádný závod nevyhraje

Binotto připouští, že letos Ferrari žádný závod nevyhraje

Šéf stáje Ferrari Mattia Binotto připustil, že propast mezi Ferrari a Mercedesem bude příliš velká na to, aby se letos podařilo vyhrát závod, a to i přes představení zcela nové pohonné jednotky.

Binottův tým vstupuje do nového roku po nejnepovedenější sezoně od roku 1980. Velkou zásluhu na tomhle výsledku měla špatná pohonná jednotka.

Stáj nezaznamenala vítězství od Velké ceny Singapuru v roce 2019. Bojovat konzistentně o nejvyšší příčku je velice obtížné. Binotto doufá v obdobný chaos, který loni umožnil Pierru Gaslymu a Sergio Pérezovi vyhrát závod.

„Upřímně řečeno, rozdíl mezi námi a nejlepším týmem je příliš velký, troufám si tvrdit, že jej příští rok nezmenšíme,“ řekl.

Nikdy neříkej nikdy, můžou se stát nepředpověditelné situace během závodů, my musíme být připravení využít těchto příležitostí. Bohužel nemám křišťálovou kouli, takže nedokážu předpovídat budoucnost.

Počkáme a uvidíme. To je na F1 skvělé. Existují nejistoty a my velmi tvrdě pracujeme na tom, abychom udělali maximum pro co nejlepší výsledek, nechte se překvapit, jak budeme konkurenceschopní v březnu.

V barvách Ferrari bude tuto sezonu jezdit Charles Leclerc spolu s bývalým jezdcem McLarenu Carlosem Sainzem, jenž dopomohl McLarenu ke třetímu místu v Poháru konstruktérů.

Binotto naznačil, že vítězství jsou tuto sezonu v nedohlednu, přesto trval na tom, že Sainzův talent zaručoval umístění na stupních vítězů a že tým musí zajistit, aby dostal konkurenceschopné auto.

Doufejme, že ho uvidíme na stupních vítězů,“ vysvětlil. „Myslím, že to nezávisí na něm, ale na možnostech auta.“

Máme dva velmi mladé jezdce. Nejmladší sestava jezdců Ferrari od roku 1968. Takovou volbu neděláte na dva roky. Je to proto, že se snažíte vytvořit pevné základy pro budoucnost a snažíte se vnímat širší obraz celé stáje v F1.

Doufáme tedy, že Carlos prodlouží smlouvu a bude s námi také v příštích letech.

Sdílejte na:
Zavřít