Binotto: Nechat Vettela v Singapuru vyhrát bylo „klíčové“

Binotto: Nechat Vettela v Singapuru vyhrát bylo „klíčové“

Šéf Ferrari Mattia Binotto věří, že bylo správné nechat Sebastiana Vettela v Singapuru vyhrát, aby se zvedlo jeho sebevědomí a důvěra v tým.

Vettel jel na třetím místě za svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem a Lewisem Hamiltonem a zajel první do boxu, aby na pilota Mercedesu provedl undercut.

Brzké zastavení neúmyslně umožnilo Vettelu dostat se před Leclerca, který startoval z pole position, a Ferrari se rozhodlo nenutit čtyřnásobného mistra světa, aby Leclerca pustil.

Přestože udělal během sezóny několik chyb a nebyl schopen bojovat o titul, Binotto řekl, že by měl být chválen za své zlepšení v druhé polovině sezóny.

Binotto řekl, že Vettel, kterého jmenoval „klíčovým jezdcem“ a který je „ústředním bodem našeho projektu,“ měl prospěch z vítězství, ale také mu mohlo pomoct vědomí, že hlavním je pro Ferrari výsledek týmu.

 

 

„Na začátku sezóny se ve voze necítil dobře, hlavně kvůli nestabilitě brzdění,“ řekl Binotto. „Myslím, že výzva v podobě Charlese pro něj byla dobrým testem, protože mu takto rychlý týmový kolega způsoboval bolesti hlavy.

Ve snaze zlepšit se je velmi analytický. Přistupuje ke cvičení, není emocionální v tomto ohledu, dívá se na data, porovnává sektory, dívá se, kde je nakonec pomalejší nebo rychlejší.“

Sdílejte na:
Zavřít