Binotto chce obnovit ve Ferrari nadšení ze závodění

Binotto chce obnovit ve Ferrari nadšení ze závodění

V posledních letech byla uvnitř týmu poměrně napjatá atmosféra. To se však mělo nástupem Binotta na post šéfa Ferrari změnit.

Tradiční stáj z Maranella dnes odhalila svůj vůz pro sezónu 2019 pojmenovaný SF90. Název odkazuje na jubileum Ferrari, které letos oslaví 90 let od založení. Do nové sezóny vstupují s velkým optimismem a také s novým šéfem, kterým je od začátku ledna bývalý technický ředitel Mattia Binotto.

„Naší filozofií pro příští sezónu je pokusit se ji užít. To je něco, co jsme v minulosti nedělali,“ řekl Binotto po prezentaci SF90 . „Samozřejmě, že se těšíme z vítězství, ale podle mě si prostě musíte užívat také toho, že jste týmovými kolegy. To se snažíme posílit.“

Kromě změny ve vedení došlo i k obměně jezdeckého složení. Do druhého vozu po boku Sebastiana Vettela totiž usedne místo ostříleného mazáka Kimiho Räikkönena mladá krev, Charles Leclerc.

Mnozí se k Binottovo povýšení stavěli skepticky, neboť se obávaly následného zhoršení z technického hlediska. Právě Binotto byl jedním z těch, kteří měli největší podíl na celkovém zlepšení Ferrari, díky čemuž v roce 2017 a 2018 byli svým konkurentům z Mercedesu velkým trnem v oku.

„Je pravdou, že jsou to zcela odlišné práce. Jsem šťastný, protože jsme silný tým. Myslím, že každý jedinec ví přesně, co má dělat, takže nepodporuji já je, nýbrž oni mě.

Takovým způsobem jsme organizovaní. Byli jsme a ještě stále jsme stagnující společností,“ popisuje Binotto, jenž zároveň zdůrazňuje, že k dosažení cílů přispívají pochopitelně všichni členové. „Z mé strany se budu snažit věci řídit, avšak opravdovou práci budou dělat oni.“

Čtyřnásobný šampión byl v posledních dvou letech poměrně blízko k dalšímu titulu, avšak doplatil na své vlastní chyby. Do následující sezóny však vstupuje plný optimismu: „Jsem si celkem jistý, že s týmem, který jsme vybudovali za několik posledních let, je auto (pro sezónu 2019) zlepšením.

V posledních několika letech jsme se přiblížili. Jednou jsme byli blíže, jindy zase daleko. Ale celkově si myslím, že se věci ubírají správným směrem.“

Německý závodník však tvrdí, že po oznámení změny vedení se prakticky nic nezměnilo. Podle jeho vlastních slov je to přirozený vývoj a nálada v týmu je velmi dobrá.

Sdílejte na:
Zavřít