Binotto chce Italům „vykouzlit úsměv na tváři“

Binotto chce Italům „vykouzlit úsměv na tváři“

Ferrari má v Austrálii jednoznačně vytyčený cíl – chce svým výsledkem „vykouzlit úsměv na tváři“ všem svým domácím fanouškům. Celá Itálie je od dnešního dne v karanténě.

Koronavirus se nekontrolovaně šíří po celém světě. Nejvíce nakaženým státem zůstává nadále Čína, na druhé místo se ale včera dostala Itálie, kde je nahlášeno přes 9 tisíc potvrzených případů.

Itálie před dvěma dny vyhlásila plošnou karanténu pro rizikové oblasti na severu Itálie. Od dnešního dne je karanténa vyhlášena v celé zemi.

Ferrari, které sídlí v italském Maranellu, pokračovalo i přes karanténu v přípravách na australskou Grand Prix. Úvodního závodu roku, který se pojede již tuto neděli, by se měl slavný italský tým zúčastnit.

Dopravu do Austrálie sice provázely komplikace, podle Binotta je ale Ferrari „jednotné“ a na první závod se těší.

„Po dlouhé zimě, během které jsme stavěli a vyvíjeli naše auto, přišel čas na to, abychom zjistili, na jaké výkonnostní úrovni jsme a jak efektivní jsou vylepšení, která jsme v posledních měsících představili,“ nechal se slyšet Binotto.

„Víme, že konkurence je silná. Také ale víme, že jsme teprve na začátku dlouhé sezóny, pro kterou bude klíčový vývoj, spolehlivost a naše operativní efektivita.“

„Těmto výzvám čelíme jako jednotný tým. Pro Itálii, ale i pro celý svět, jsou to krušné časy,“ reagoval šéf Scuderie na krizi okolo nemoci COVID-19. „Jsme součástí globálního sportu a je naší povinností se pokusit o vyčarování úsměvů na tvářích našich fanoušků, kteří se na první závod sezóny připravují se stejnou mírou očekávání jako my.“

Sdílejte na:
Zavřít