Bilance Toro Rosso. Na kolik ho loni vyšly havárie?

Bilance Toro Rosso. Na kolik ho loni vyšly havárie?

Italská stáj má za sebou první rok spolupráce s Hondou, výkonnost přitom předčila očekávání. Sezónu však poznamenala také řada velkých havárií, které Toro Rosso přišly na spoustu peněz.

Toro Rosso v ročníku 2018 obsadilo celkové deváté místo v Poháru konstruktérů se ziskem 33 bodů, nejlepší výsledek zaznamenal Pierre Gasly, který v Bahrajnu dosáhl na čtvrtou pozici.

Šéf stáje Franz Tost podotkl, že odvrácenou stranou bylo množství nehod, které pro tým znamenaly nákladná poškození na vozech, například dramatické incidenty z prvních kol pro Gaslyho ve Španělsku nebo Brendona Hartleyho v Kanadě. Celkový účet přitom překročil 2 miliony eur.

„Měli jsme letos některé vrcholné momenty a některé závody, které naopak nebyly moc dobré,“ řekl Tost. „Ty vrcholy jsou celkem jasné, když Gasly dojel čtvrtý v Bahrajnu, což byl povedený závod, stejně tak zajel dobře v Monaku (7. místo), v Budapešti skončil šestý.

Spa byl dobrý závod, protože jsme nečekali, že skončíme na bodech, ale dojeli jsme devátí, a v Mexiku, kde jsme byli desátí.

Pak jsme ale měli řadu havárií. Letos jsme utratili 2,3 milionu eur (zhruba 60 milionů korun) jen za havárie. Ta veliká rána mezi Gaslym a (Romainem) Grosjeanem v Barceloně, se kterou Gasly nemohl nic udělat a havárie s (Estebanem) Oconem ve Francii.

Dále jsme měli tvrdou bouračku mezi (Lancem) Strollem a Hartleym v Kanadě, pak situaci na Silverstonu (Hartleymu ve 3. tréninku selhalo zavěšení levého předního kola).

V Monze do Brendona vrazili Stoffel Vandoorne a Marcus Ericsson, oba dva (ještě předtím, než celé pole vůbec dojelo do první zatáčky).

To opravdu nebylo dobré.“

Pierre Gasly dodal, že vrcholy sezóny 2018 předčily všechna negativa. Špatným krokem se ukázaly být nové díly nasazené v polovině sezóny, které nefungovaly podle představ a stály Toro Rosso bitvu o střed pole.

Pomohl naopak vzestup Hondy, italská stáj tak zůstala ve hře o body až do samotného závěru sezóny. Toro Rosso by však podle Gaslyho, který se pro letošní sezónu přesouvá k Red Bullu, potřebovalo vyrovnanější výsledky v průběhu celého roku. Jinak klidně o střed pole bojovat může.

Sdílejte na:
Zavřít