Albon prozradil nejlepší radu, kterou dostal od šéfa týmu

Albon prozradil nejlepší radu, kterou dostal od šéfa týmu

Thajsko-britský jezdec ve službách Williamsu prozradil, jakou nejlepší radu dostal na začátku své kariéry od šéfa týmu, který se v té době nazýval Toro Rosso (dnešní Visa Cash App RB).

Alex Albon debutoval v roce 2019 v týmu Toro Rosso, když předtím jezdil v juniorském seriálu formule 2. Rychle zaujal hlavní tým Red Bull, protože dokázal s Toro Rossem získávat body i když monopost nebyl nejrychlejší. Následně byl přesunut v polovině sezóny do seniorského týmu, protože Pierre Gasly nepodával požadované výkony.

Během působení v Toro Rosso dostal thajsko-britský jezdec několik rad od bývalého šéfa týmu Franze Tosta, který stáj opustil na konci roku 2023, po 18 letech působení v sesterském týmu červených býků.

„Nejlepší radu, kterou jsem dostal, což bylo na začátku kariéry v F1, mi dal šéf týmu Franz Tost. V té době se tým jmenoval Toro Rosso a on je starší pán, ale už si tím prošel. Byl u toho od píky – jeden z těch typů, že si nebojí zašpinit ruce. Když jsem byl nováčkem, mluvil se mnou o F1 a řekl mi – Alexi, jestli se máš o F1 něco naučit, tak je to, že se nesmíš s ní trápit (Franz Tost použil peprnější anglický výraz – pozn. red.),“ popisoval Alex Albon.

„Zní to tak jednoduše, nezní to tak hluboce, ale je to tak pravdivé. Já jsem to doopravdy pochopil, až když jsem si prošel těžkými časy. Tehdy jsme mluvili o tom, že je třeba dát přednost sobě a být sobecký.“

Na začátku kariéry se domníval, že se příliš stará o svůj vliv na tým, přičemž mu Franz Tost vysvětloval, že by se měl soustředit na sebe a výkony na trati.

„Tehdy jsem opravdu začal chápat, co tím myslel. Protože v té době to bylo jako ve stylu je mi to úplně jedno, ale ve skutečnosti mi to jedno nebylo. Myslím, že mi na začátku na tom záleželo až příliš. Bylo zvláštní, že to říká šéf týmu, protože nakonec chce, abyste se starali o tým, abyste se starali o image týmu, ale on takový nebyl. Řekl: Dáváš na první místo sebe, a tím to skončilo,“ dodal pilot Williamsu.

Sdílejte na:
Zavřít