Max Verstappen odhalil své plány po skončení v F1

Max Verstappen odhalil své plány po skončení v F1

Max Verstappen prozradil, že až někdy opustí formuli 1, chce založit vlastní tým GT, aby dal talentovaným jezdcům šanci na postup v motorsportu. Inspiraci, jak tým vést, si odnese z Red Bullu.

To se však neobejde bez očekávání, protože Max Verstappen zmínil, že jeho zkušenosti ze sportu z něj udělaly člověka, který chce vést tým bez všech blbostí okolo, protože mu jde především o výkon.

Trojnásobný mistr světa dává dlouhodobě najevo, že jeho působení ve formuli 1 je spíše o tom, aby v ní vydržel co nejdéle, a že má i jiné cíle než závodit na nejvyšších příčkách motoristického sportu.

Verstappen v minulosti testoval vozy GT a závodil ve virtuálním i skutečném světě v kategorii GT3, přičemž jeho virtuální Team Redline se v komunitě simulačních závodů osvědčil.

Jezdec Red Bullu však chce své podnikání rozšířit o vlastnictví týmu v reálném světě, až přijde čas jeho odchodu z formule 1. Poradce Red Bullu pro motorsport Helmut Marko v minulosti naznačil, že by Nizozemec v budoucnu mohl mít v plánu založit vlastní tým GT.

Verstappen souhlasil, že tomu tak bude, a i když se sám za volant neposadí, chce pomoci ostatním v jejich vlastní cestě motorsportem. „Ano, to je můj cíl,“ potvrdil Verstappen švýcarskému listu Blick. „Nechci nutně sám jezdit, ale chci vybudovat něco velkého a dát šanci talentovaným jezdcům. To neznamená, že je chci všechny dostat do formule 1, ale chci jim pomoci v závodním progresu. V motorsportu je tolik soutěží, kde se můžete bavit a být úspěšní. A jako profesionální závodník se tím můžete i živit. Nejen ve formuli 1.“

Verstappen, který během své kariéry ve formuli 1 spolupracoval s Helmutem Markem, Franzem Tostem a Christianem Hornerem, byl dotázán, zda si od nich vezme ponaučení i při svém působení v roli šéfa týmu. „Ano, určitě bych byl šéfem, který by se nezaměřoval na ty všechny blbosti okolo. Možná je to trochu staromódní, protože jde o výkon, a ne o to, jak jste napojeni na sociální sítě. Chci prostě vyhrát, protože to zastaví všechny ty řeči okolo toho. A to je pro mě nejdůležitější.“

Sdílejte na:
Zavřít