Berger: Tlak vyvinutý na Schumachera vedl k jeho výkonům

Berger: Tlak vyvinutý na Schumachera vedl k jeho výkonům

Bývalý pilot formule 1 Gerhard Berger věří, že tlak který byl na Micka Schumachera vyvinut po jeho nepovedeném úvodu sezóny, mu pomohl najít jeho současnou formu.

Syn slavného, sedminásobného mistra světa neprožil povedený start do letošní sezóny. Byl pravidelně porážen svým týmovým kolegou Kevinem Magnussenem, a navíc si vytrpěl větší počet nehod, z nichž ty v Saudské Arábii a Monaku  způsobily na jeho monopostu značnou škodu. Šéf Haasu Günther Steiner dokonce přiznal, že pokud by se počet nehod kupil dál, tým by musel zahájit “vážnou debatu”.

Schumacher má však za sebou dva slibné závody ve Velké Británii a v Rakousku, kdy se mu v obou případech podařilo dojet pro body. Na Red Bull Ringu dokonce skončil na 6. místě, což je jeho zatím nejlepší výsledek ve formuli 1.

Na Schumachera byla dlouhá léta upřena velká pozornost kvůli úspěchu jeho otce. Vítěz 10 Velkých cen Gerhard Berger si ale nemyslí, že by jeho příjmení byla pouze nevýhoda.

„Myslím, že to [příjmení Schumacher – pozn.red.] je stejná výhoda jako nevýhoda. Ve finále se to mezi sebou vyrovná,“ řekl Berger pro podcast F1 Nation.

„Dokud se nedostanete do bodu, ve kterém Mick teď je, tak je to výhoda. Teď jen musí dokázat, že na to má. Myslím, že musí být pod tlakem, aby byl schopný ukázat co v něm doopravdy je. Podle mne měl na Micka vliv tlak Günthera  Steinera a následující debaty. Pak předvedl velmi dobré výkony. Od začátku bylo jasné, že musí jet rychleji než Kevin Magnussen. Pokud jste mladá, vycházející hvězda, musíte svého týmového kolegu porážet. Poslední dvě Velké ceny jsem si řekl, že toho možná schopný je.“

Sdílejte na:
Zavřít