Berger by rád viděl Alonsa v DTM

Berger by rád viděl Alonsa v DTM

Gerhard Berger prozradil, že by byl potěšen účastí Fernanda Alonsa v DTM. Šéf německého šampionátu navíc přiznal, že již se Španělem v minulosti jednal.

Obhajobou prvenství v závodě 24 hodin Le Mans minulý týden pro Fernanda Alonsa letošní sezona pro tuto chvíli skončila a jakým směrem se Španělova budoucnost ubere dále, je momentálně ve hvězdách.

Jedním ze šampionátů, který by dvojnásobným šampionem Formule 1 rád měl co do činění, je DTM. Šéf německé série Gerhard Berger totiž uvedl, že by rád Alonsa v některém z podniků viděl v roli hostujícího jezdce. Rakušan také přiznal, že s bývalým pilotem stájí Minardi, Renault, Ferrari a McLaren již v minulosti o této možnosti diskutoval.

„Rád bych zde Fernanda měl. Je to skvělý jezdec. Skutečně jsme o tom hovořili, ale jenom krátce. Znáte Fernanda, je to v rukou Toyoty. Je to velmi působivé, neboť je to jeden z těch kluků, kteří ať dělají cokoliv, dělají to dobře. Ten kluk je závodní jezdec Momentálně s ním v kontaktu nejsem, ale Fernando závodí všude a to skvěle, “ prozradil rovněž bývalý pilot Formule 1.

Berger navíc věří, že by o hostující start v německém seriálu měli zájem také další dva šampioni královny motorsportu – Lewis Hamilton a Sebastian Vettel.

„Vždycky jsem měl rád ty kluky, co každý víkend něco dělají. To jsou pro mě pořádní závodní jezdci. Žijí závoděním. Můžete o tom diskutovat, ale můžete vidět tu soustředěnost. Preferuji tyto kluky. Sebastian Vettel by to rád absolvoval a myslím si, že i Lewis Hamilton. Jsou to závodní jezdci a během týdne závodí na motokárách.“

Co se další kariéry Fernanda Alonsa týče, je již jasné, že příští rok neabsolvuje kompletní sezonu IndyCar a pokračovat nebude ani s Toyotou ve WEC. I přesto by ale mohlo být jeho jméno s japonskou značkou spojeno i nadále a to na rallyové scéně. Španěl je totiž spojován s účastí v nadcházejícím ročníku Rally Dakar a hovořilo se i o scénáři v podobě startu ve španělském klání WRC, které je na programu v říjnu. Druhou zmíněnou variantu ovšem automobilka popřela.

Sdílejte na:
Zavřít