Angažmá Hamiltona u Mercedesu nic neznamená, říká Berger

Angažmá Hamiltona u Mercedesu nic neznamená, říká Berger

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton prohlásil, že hodlá zůstat u Mercedesu až do doby, kdy pověsí závodění na hřebík. Toto prohlášení v očích bývalého pilota formule 1 Gerharda Bergera nic neznamená.

Gerhard Berger vyhrál za svoji kariéru v královně motorsportu 10 závodů a splnil si sen, že závodil za legendární Ferrari, což si podle něj přeje každý jezdec. Lewis Hamilton neoblékl červenou kombinézu se vzpínajícím se koněm ve znaku, protože svoji kariéru strávil prvně v McLarenu a následně přestoupil do Mercedesu.

Gerhard Berger se domnívá, že by britský pilot mohl ještě zvážit Ferrari jako jednu z možností, pokud se neuvolní místo v Red Bullu a on ztratí důvěru ve schopnost Mercedesu vrátit se na vrchol.

„Každý závodník chce alespoň jednou jet za Ferrari. A téměř všichni dobří už tam byli. Ayrton Senna prostě do Scuderie nešel, protože věděl, že tam nikdy nemůže vyhrát. Je možné, že si to Lewis (Hamilton – pozn. red.) myslí také. Ale pokud nedostane konkurenceschopné auto u Mercedesu a pokud neuvidí místo u Red Bullu, možná si řekne, že ještě nechce skončit a bude chtít zkusit Ferrari. Třeba se mu je podaří napravit.“

„Ačkoliv Lewis neustále zdůrazňuje, že by nikdy neopustil rodinu Mercedesu, ale to ve formuli 1 nic neznamená. Tam nikdo neodhaluje karty,“ dodal Rakušan.

Sdílejte na:
Zavřít