Berger: Je špatně, že Leclerc musí Vettela pouštět takhle brzy

Berger: Je špatně, že Leclerc musí Vettela pouštět takhle brzy

Monačan se ve Velké ceně Číny musel vzdát pozice ve prospěch týmového kolegy. Ferrari přesto neporazilo Mercedes, který získal třetí double v řadě.

Bývalý pilot Formule 1 Gerhard Berger kritizuje týmovou režii Ferrari, které se ve Velké ceně Číny rozhodlo upřednostnit Sebastiana Vettela před Charlesem Leclercem. Takový tah prý v rámci sezóny přišel příliš brzy.

Nový šéf Ferrari Mattia Binotto již po testech sdělil, že pokud dojde na situaci, v níž žádný z jeho jezdců nebude mít proti druhému jasně navrch, bude zvýhodněn zkušený Vettel před nováčkem v týmu Leclercem, jelikož Němec má podle Ferrari reálnější šanci na zisk mistrovského titulu. Podle Bergera to však není pravda.

„Jakkoliv mám Sebastiana rád a jakkoliv si ho cením, je tady kluk (Leclerc), který je schopný získat mistrovský titul,“ řekl Berger.

„Nemyslím si, že je dostatečné říct, ‚Tenhle má zkušenosti, ten druhý je nemá, takže vsadíme kartu na zkušenosti.‘ Myslím, že se rozhodli špatně. Takové věci musíte diskutovat odlišně. Záleží totiž, v jaké fázi sezóny se nacházíte.

Loni, když jsme byli v Monze, (Maurizio) Arrivabene řekl, že všechno nechají otevřené (mezi Vettelem a Kimim Räikkönenem), když už se šampionát chýlil do závěrečné fáze. Bylo jasné, že pokud někdo bude mít šanci, není to Räikkönen, je to Sebastian.

Tady bych tedy zareagoval opačně. Je to otázka načasování a také toho, zda má ten někdo vůbec šanci získat titul, nebo nikoliv. Když to uděláte v prvním nebo druhém závodě, tak s tím nesouhlasím.“

Berger dodal, že se Ferrari rozhodlo správně, když pro letošní sezónu angažovalo Leclerca, přestože má za sebou pouze jednu sezónu ve Formuli 1.

„Ve všech případech Williams, ve všech případech Ferrari dávají do svých aut vždycky ty nejlepší kluky, je potřeba vyždímat ten citron na maximum,“ řekl Rakušan. „A Ron (Dennis, někdejší šéf McLarenu) to samé.

Za mě je tohle ten správný přístup. Teď se naskytla šance s Leclercem, bylo evidentní, že je tu někdo s velikým talentem. Bylo to zkrátka správné načasování a správné rozhodnutí.“

Sdílejte na:
Zavřít