Bearman zaujal soupeře. Co vzkázali Russell či Hamilton?

Bearman zaujal soupeře. Co vzkázali Russell či Hamilton?

George Russell pochválil Olivera Bearmana a prohlásil, že plně očekává, že ho po působivém debutu v Saúdské Arábii uvidí na startovním roštu formule 1 v příštím roce. Slova chvály volili také krajané Lewis Hamilton či Lando Norris.

Formule 1 opět napsala další skvělý příběh. Během uplynulého závodního víkendu musel za Carlose Sainze naskočit rezervní jezdec Ferrari Oliver Bearman, který den před povoláním zajel svou první pole position letošního ročníku formule 2.

Carlos Sainz je po operačním zákroku v místní nemocnici v Saudské Arábii na dobré cestě k uzdravení. Bearmanovo povolání z formule 2, aby v 18 letech zapsal svůj debut v královně motorsportu s Ferrari během pátečního tréninku, vyvolalo nadšení a slova uznání jeho nových kolegů z formule 1.

Bearman se bez větších problémů kvalifikoval na 11. místě, první desítka mu utekla o několik tisícin, ale během Velké ceny se dobře aklimatizoval a navzdory svému mládí skončil jako třetí nejmladší debutant v historii seriálu na pěkném sedmém místě.

„Odvedl úžasnou práci. Přijet na takový okruh, jako je Džidda, je nesmírně obtížné a on předčil očekávání všech. V minulosti jsem ho krátce sledoval, ale myslím, že hodně lidí překvapil. Očividně si hned od začátku věřil a tlačil auto na hranici možností. Takže ano, respekt k němu za odvedenou práci a plně očekávám, že ho příští nebo přespříští rok uvidím na startovním roštu,“ popsal například George Russell, který zakončil Velkou cenu Saudské Arábie na 6. pozici, pár vteřin před debutantem Bearmanem.

Během posledních kol závodu se osmnáctiletého Brita snažila dostihnout dvojice krajanů. Lando Norris ani Lewis Hamilton však debutanta nakonec neohrozili. „Ollie zajel dobrý závod, Ferrari je velmi silný monopost, ale to, že naskočil a dostal z auta tolik hned první víkend, je docela působivé,“ popsal Lando Norris.

V podobném duchu hovořil také sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton, který bude monopost Ferrari řídit už v příští sezoně. „Ferrari je zaprvé velmi silné, samozřejmě je nejblíže Red Bullům. Ale když vás vytáhnou z vaší kategorie a posadí vás tady rovnou do Ferrari, špičkového týmu, a musíte jít rovnou do třetího tréninku bez absolvování nějakého většího počtu testů a podobných věcí, tak si myslím, že Oliver odvedl v závodě i během celého víkendu fenomenální práci,“ popsal nejzkušenější britský jezdec ve formuli 1.

Nyní čeká jezdce formule 1 krátká pauza a v pátek 22. března začne program u protinožců. Třetím závodem v letošním kalendáři je Velká cena Austrálie, která se pojede v Melbourne. Společně s formulí 1 budou na programu také závody juniorských sérií formule 2 a formule 3.

Sdílejte na:
Zavřít