Audi cílí na vítězství po třech letech od vstupu do F1

Audi cílí na vítězství po třech letech od vstupu do F1

Audi se podle generálního ředitele Formula Racing, Adama Bakera, zaměřila na vítězství v závodech ve svém třetím roce od vstupu do formule 1. Audi by měla vstoupit do F1 v roce 2026.

Audi vstoupí do královny motorsportu v roce 2026 ve spolupráci se Sauberem, který v současnosti soutěží jako Alfa Romeo. Alfa Romeo opustí F1 na konci roku 2023, právě kvůli blížícímu se příchodu Audi.

Německý výrobce také vyvine vlastní pohonnou jednotku pro nové předpisy, které vstoupí v platnost v roce 2026, zatímco Sauber zkonstruuje podvozek vozu.

Už po několik let jsou hlavními konkurenty v čele pole Mercedes, Red Bull a Ferrari, ale Audi doufá, že do konce desetiletí postaví monopost, který bude schopný bojovat o první příčky.

„Do tří let chceme být konkurenceschopní,“ řekl Baker AS„Je to realistický cíl. Chceme bojovat o vítězství ve třetím roce.“

F1 v posledních letech zaznamenala uprostřed rozmachu popularity tohoto sportu zvýšený zájem ze strany výrobců a tratí. Baker říká, že tlak F1 směrem k udržitelnosti byl klíčovým faktorem v rozhodnutí Audi připojit se na startovní rošt, stejně jako rozpočtový strop, který byl zaveden v loňském roce.

„F1 je v přechodném období s udržitelným konceptem pro šampionát. S novými pravidly, která zavedou inovativní pohonné jednotky zaměřené na elektrickou část a udržitelná paliva, je v souladu s budoucí strategií Audi zaměřenou na elektrickou mobilitu. F1 také vzrostla na popularitě. Je to zdaleka nejlepší mediální a marketingový nástroj ve světě motorsportu a jeden z nejlepších v jakémkoli odvětví.“

„Zároveň F1 dosáhla snížení nákladů, a to ji činí ještě atraktivnější. Motory v roce 2026 budou mít výdajový strop a to kromě omezení nákladů poskytuje jistotu ohledně dlouhodobých rozpočtů.“

„Pokud chcete fantastickou platformu, kde můžete 24krát ročně prokázat své schopnosti a znalosti, je to nejlepší místo,“ řekl Adam Baker.

Sdílejte na:
Zavřít