Aston Martin odhalil datum představení vozu pro rok 2024

Aston Martin odhalil datum představení vozu pro rok 2024

Britská stáj Aston Martin oznámila datum představení svého nového monopostu pro sezónu 2024. Vůz představí 12. února v jejich zrekonstruované továrně na Silverstonu.

Aston Martin jako čtvrtý tým oznámil datum odhalení nového monopostu. Jak bude vypadat vůz pro následující sezónu, se dozvíme 12. února. Slavnostní odhalení se uskuteční v továrně na Silvertonu.

Pro Aston Martin byla loňská sezóna jak na horské dráze. Po tom, co se v sezóně 2022 pohybovali ve středu pole, rok 2023 odstartovali s několika pódiovými umístěními. Fernando Alonso stál v prvních 8 závodních víkendech hned šestkrát na pódiu.

Druhá polovina pro tým nebyla tak zářná, jelikož týmy okolo nich přinášeli nová zlepšení, která na rozdíl od Aston Martinu fungovala. V Poháru konstruktérů tak skončili na 5. místě s 280 body. I přesto se jedná o zlepšení celého týmu, jelikož v sezóně 2022 měli na kontě pouhých 55 bodů a v celkovém hodnocení skončili až na sedmém místě.

První tým, který zahájí představování nových vozů je bývalá Alfa Romeo – nyní Stake F1 Team. Ten společně s Williamsem odhalí nový vzhled 5. února. Poslední stájí, která oznámila datum, je Ferrari. To svůj monopost odtajní 13. února.

Sdílejte na:
Zavřít