Aston Martin očekává s příchodem Alonsa novou výzvu

Aston Martin očekává s příchodem Alonsa novou výzvu

Šéf Aston Martinu Mike Krack očekává, že příchod dvojnásobného mistra světa z let 2005 a 2006, Fernanda Alonsa, do jejich týmu příští sezónu bude ohromná výzva.

Alonso, který v červenci oslavil 41. narozeniny, se příští rok zúčastní již své 20. sezóny ve formuli 1. Tým Alpine nahradí za Aston Martin, kde převezme místo končícího Sebastiana Vettela.

V rozhovoru pro BBC Mike Krack vysvětlil, proč v Aston Martin, zvolili nejstaršího pilota na startovním roštu: „Většinou jezdci se zkušenostmi nemají touhu vyhrávat. Jejich touha mizí, zvláště když už vyhrávali. Fernando má unikátní kombinaci rychlosti, hladu, motivace a zkušeností. Pro nás je to dokonalý kandidát. Na druhou stranu, pokud nedodáme dost dobré auto, tak víme že to bude složité. Ale složité by to bylo s každým jezdcem.“

Alonso vyhrál s Renaultem dva po sobě jdoucí tituly v letech 2005 a 2006, kdy závodil proti samotnému Michaelu Schumacherovi ve Ferrari. Právě Schumacherova chráněnce, Sebastiana Vettela, který v roce 2010 započal sérii 4 titulů v řadě, Alonso nahrazuje. Krack poznamenal, že zkušenost s mistrem světa pomůže v přítupu k Alonsovi.

„Myslíme si, že mít někoho jako je Fernando, je velmi důležité pro další krok jako tým. Musíte se naučit pracovat s šampiony, což už jsme udělali se Sebastianem. Jelikož jsou tyto piloti velmi nároční, je celkem těžké se o ně starat. Neřekl bych ani, že je tak obtížné se starat o Sebastiana, když nic neskrýváte a jste upřímní. To stejné si myslím i o Fernandovi. Obtíže pak narůstají, když se očekávání nepotká s realitou, nebo je nevyslovené. Fernando si moc dobře uvědomuje, že první závod spolu asi nevyhrajeme.“

Sdílejte na:
Zavřít