Smíšené pocity pro AlphaTauri po domácí Velké ceně

Smíšené pocity pro AlphaTauri po domácí Velké ceně

Jezdec monopostu AlphaTauri formule 1 Daniil Kvjat řekl, že na své cestě ke čtvrtému místu ve VC Emilia-Romagna musel udělat nějaké „odvážné manévry“. Jeho stájový kolega Pierre Gasly musel ze závodu odstoupit kvůli problému s motorem.

Daniil Kvjat (4.)

Rus zachránil den týmu na domácí půdě poté, co jeho týmový kolega musel odstoupit s problémem s motorem.

Kvjat startoval z osmého místa na startovním roštu a byl na sedmém místě, když se závod po pozdním safety caru obnovil.

S pomocí svých čerstvých pneumatik předjel Sergio Péreze, Alexe Albona a Charlese Leclerca, aby dokončili první kolo po restartu na čtvrtém místě, ale i přes všechnu snahu nedokázal předjet Daniela Ricciarda z Renaultu a uzmout si tak pro sebe třetí místo.

Je to jeho nejlepší výsledek od loňského třetího místa z Velké ceny Německa.

Byl to dobrý závod a mám radost z výsledku,“ řekl. „A samozřejmě teď přemýšlím o možnosti pódia, protože to bylo tak blízko.“

Bylo to pro mě velice těžké po restartu, ale podařilo se mi udělat několik dobrých manévrů. Daniel Riccardo si dobře zahřál pneumatiky, tudíž dojet jej bylo velmi složité. Až do konce jsem mu byl v patách.

Pokud jde o jeho nelítostný tah nad Charlesem Leclercem po restartu závodu, Rus situaci vysvětlil: „Řekl jsem: dupnu na to hned po restartu. Cítil jsem se sebejistě, mám rád staré tratě. Možná jsem jen chlap ze staré školy, který jezdí ve špatné době!

Kvjat zdůraznil, že forma týmu se v posledních týdnech zlepšuje.

Věřím stále více v náš potenciál,“ řekl. „Po celou sezónu cítím, jak se mé sebevědomí v autě zvyšuje.

Existují věci, kterým už na autě rozumíme – myslím tím teď svou stranu garáže – přál bych si, abychom jim rozuměli již na začátku. Třeba jak udělat, aby auto jezdilo o něco lépe, osobně si myslím, že se to zlomilo při Velké ceně Belgie.

Pierre byl letos velmi rychlý. Ale od VC Belgie jsme na tom s časy hodně podobně. A dnes to byl pro mě dobrý závod.“

AlphaTauri je v současné době na sedmém místě v šampionátu jen 14 bodů za Ferrari, a cílem zůstává italský tým porazit.

Dnes jsme získali jen pár bodů. Lepší než nic,“ dodal Kvjat. „Samozřejmě si myslím, že to bude velmi těsná bitva až do konce. Zdá se, že tempo obou týmů je v průběhu sezóny podobné.“

Někdy v kvalifikaci vypadají působivě, ale v závodě je doženeme. Pokusíme se udělat maximum, abychom je v šampionátu porazili. Samozřejmě že to je cíl, ale víme, že to není snadné a nemůžeme na to myslet příliš mnoho. Musíme se jen soustředit na svou práci.

Pierre Gasly (odstoupil)

Francouzský pilot měl výborný start, bohužel jeho snahu překazila závada na motoru. Byl nucen odstoupit ze závodu.

Kvalifikaci zajel se čtvrtým nejlepším časem. Zdálo se, že bude pro Gaslyho tento víkend nezapomenutelný – umístit se na vysoké příčce, na trati, kde tragicky zahynul jeho idol Ayrton Senna, podle kterého měl také inspirovanou helmou pro tento víkend.

Je to pro mě velice těžké, hlavně taky proto, že je Imola naše domácí trať. Celý víkend jsem si vedl dobře. Bylo mi sděleno týmem, že vidí závadu na motoru, myslím, že byl problém s chlazením. Aby tým předešel nějakým rozsáhlým závadám, rozhodl se auto po několika kolech odstavit.

Vypadalo to, že měl tým problém už na startovní čáře, kdy se mechanici snažili závadu opravit těšně před vyjetím do zahřívacího kola.

Start se mi povedl, snažil jsem se jet po boku Lewise Hamilton. Neměl jsem tam moc místa, tak jsem raději šlápl na brzdu. Jel jsem na páté příčce, je to smutné, že jsem musel ze závodu odstoupit.

Sdílejte na:
Zavřít