Alonso ve WEC pokračovat nebude, nahradí ho Hartley

Alonso ve WEC pokračovat nebude, nahradí ho Hartley

Fernando Alonso již v nadcházejícím ročníku WEC v barvách Toyoty pokračovat nebude. K dalším výzvám vzhlížejícího Španěla nahradí Brendon Hartley.

Již před nedávnem se Fernando Alonso nechal slyšet, že své setrvání ve WEC i pro nadcházející ročník nevidí příliš pravděpodobně. Tento scénář byl nyní s oznámením jezdecké sestavy Toyoty pro ročník 2019/2020 oficiálně potvrzen. Dvojnásobný šampion Formule 1 má tak před sebou v barvách japonské značky poslední dva závody, když nejprve nastoupí během nacházejícího víkendu ve Spa a posléze bude v červnu obhajovat svůj triumf v závodě 24 hodin Le Mans.

Alonso pravděpodobně nezůstane příští rok u Toyoty

Užil jsem si, že jsem byl ve WEC součástí Toyota Gazoo Racingu, ale tato kapitola končí. Vítězství v závodě 24 hodin Le Mans je jakožto součást mé výzvy v podobě dosažení trojkoruny jednou z nejvýznamnějších událostí mé kariéry. Vždy budu na toto vítězství, kterého jsme loni jako tým dosáhli, vzpomínat,“ uvedl Španěl.

Odchod ze Světového vytrvalostního šampionátu by ale nutně nemusel znamenat konec Alonsovy spolupráce s Toyotou. Vítěz 39 velkých cen totiž prozradil, že má od Japonců „na stole“ nabídky i na další výzvy.

Nyní je správný čas na přijetí nových výzev. V rámci Toyota Gazoo Racing existuje mnoho zajímavých příležitostí, které je třeba zvážit.“

Jednou ze skloňovaných možností je Alonsův start na Rally Dakar s vozem Toyota Hilux, který si v březnu vyzkoušel.

V šestičlenné sestavě Toyoty Alonsa nahradí další jméno fanouškům Formule 1 známé a to bývalý pilot Toro Rosso Brendon Hartley. Dvojnásobný šampion WEC z let 2015 a 2017, který ve svém druhém mistrovském roce zaznamenal také triumf v závodě 24 hodin Le Mans, zahájí svou spolupráci s dominantní stájí aktuální sezony právě již během letošního ročníku slavného francouzského klání a to v roli rezervního jezdce.

Co se Alonsovy další budoucnosti týče, Španěl dříve nevyloučil kompletní sezonu 2020 v IndyCar Series, kde se jednorázově představí při svém druhém pokusu o dobytí Indy 500 už letos nebo návrat do Formule 1. Krátce po potvrzení svého odchodu z WEC navíc 37letý rodák z Ovieda ujistil, že jeho konec v šampionátu je pouze dočasný a je si na 100% jistý, že se do série ještě vrátí.

Sdílejte na:
Zavřít