Hartley v příští sezóně nahradí Alonsa v Toyotě

Hartley v příští sezóně nahradí Alonsa v Toyotě

Bývalý jezdec Formule 1 Brendon Hartley zaujme místo po Fernandu Alonsovi, jelikož nebude v sezóně 2019/2020 závodit za Toyotu.

Japonský výrobce v dubnu oznámil, že se dvojnásobný mistr WEC připojí k týmu pro další sezónu, jezdecké sestavy obou vozů však neodhalil.

Nyní je však potvrzeno, že Hartley bude sdílet jeden z hybridů TS050 se Sebastienem Buemim a Kazukim Nakajimou. Za volant usedne již v září na trati v Silverstonu.

Technický ředitel Toyota Motorsport GmbH Pascal Vasselon řekl: „Brendon nahradí Fernanda. Je to nejpřímější způsob, jak k tomu přistupovat.“

Dodal, že nemělo smysl měnit jezdecké sestavy až po odjezdu Alonsa po finále 2018/2019 WEC superseason, kterým je dvaceti-čtyřhodinovka v Le Mans a že tato zpráva nebyla oznámena dříve, jelikož tak „nikdy nedělají, dokud není potřeba.“

Hartley, který vyhrál své tituly ve WEC během čtyřletého cyklu s Porsche ve třídě LMP1, je již na palubě Toyoty a zastupuje roli rezervního jezdce pro Le Mans.

Hybrid TS050 poprvé řídil během shakedownu Toyoty před Le Mans a na okruhu Circuit de la Sarthe odjel 5 kol během oficiálních testů na začátku června.

Sdílejte na:
Zavřít