Alonso: „super talentovaný“ Stroll se může stát šampionem

Alonso: „super talentovaný“ Stroll se může stát šampionem

Nováček v týmu Aston Martin Fernando Alonso se vyjádřil na adresu svého týmového kolegy pro letošní sezónu. Podle něj má Lance Stroll „možnost stát se mistrem světa“.

Alonso, mistr světa z let 2005 a 2006, se po dvou sezónách, které strávil v Alpine, připojil k Aston Martin. S britskou automobilkou podepsal víceletou smlouvu.

Stroll, který má 24 let, vstupuje s týmem do své páté sezóny. Celkem to bude pro Kanaďana již sezóna sedmá. V letech 2017 a 2018 závodil za Williams.

Stroll si za svou kariéru v F1, ve které se zúčastnil více než 100 závodů, připsal na účet tři pódiová umístění a jednu pole position, kterou získal v Turecku roku 2020, kdy také dosáhl svého prozatímního nejlepšího celkového umístění, kterým bylo 11. místo.

V rozhovoru pro Aston Martin Alonso řekl, že Stroll je super mladý, super talentovaný a má možnost stát se mistrem světa.

„Vidět, jak toho dosáhne a hrát v tom nějakou roli, ať už to bude za volantem nebo ne, pro mě bude výjimečné. Má rychlost a má talent. Ukázal to mnohokrát, zejména za mokra. Pamatuji si Lanceho pole position v Turecku a některé jeho další vynikající výkony na mokru. Abyste dosáhli takové úrovně v obtížných podmínkách, musíte mít pro auto zvláštní cit.“

Jedenačtyřicetiletý Alonso bude v roce 2023 nejstarším závodníkem na startovním roštu a je také již nejzkušenějším jezdcem v historii formule 1. Zdůraznil, že nepřemýšlí o časových rámcích a o tom, jak dlouho bude týmu trvat, než začne vyhrávat závody.

„Budu to brát závod po závodě, sezónu po sezóně. Důležité je, že stále děláme pokroky. Potřebujeme se sebou být navzájem šťastní a pomáhat si. Aston Martin mi pomáhá dosahovat výsledků a cílů, které mám. A já pomáhám týmu v každém závodě, každý rok, aby se přibližoval a přibližoval těm nejvyšším pozicím.“

„Využiji všechny své zkušenosti a znalosti, abych pomohl týmu zkrátit čas potřebný tomu, aby se stal mistrem světa. Budu za volantem až se tak stane? To nikdo neví. Je nemožné to předpovědět. Ale jisté je, že se budu snažit ze všech svých sil.“

Sdílejte na:
Zavřít