Alonso má dobrou vyjednávací pozici na trhu s F1 jezdci

Alonso má dobrou vyjednávací pozici na trhu s F1 jezdci

Španělský matador věří, že má dobrou vyjednávací pozici ohledně závodní sedačky. Dvojnásobný šampion je spojován s Mercedesem, kde by pro příští rok nahradil Lewise Hamiltona, který překvapivě přestoupí do Ferrari.

Fernando Alonso se připojil k týmu Aston Martin před začátkem sezóny 2023 a jeho aktuální kontrakt vyprší na konci letošního roku. Španěl měl během zimní přestávky a předsezónních testů spoustu příležitostí veřejně deklarovat jeho závazky k britské stáji. Místo toho dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 hovořil o svých historicky nejlepších předsezónních kondičních testech a vyzdvihoval svoji marketingovou hodnotu. Zároveň zdůraznil, že ze tří šampionů na startovním roštu pro sezónu 2025 (Lewis Hamilton a Max Verstappen), pouze on ještě nemá podepsanou smlouvu a je teoreticky volným jezdcem.

Tyto prohlášení tak rozvířily spekulace, že Fernando Alonso je hlavním favoritem na jezdeckou sedačku u Stříbrných šípů, kde by nahradil sedminásobného mistra světa, který příští rok bude hájit červené barvy Ferrari.

Během posledního dne předsezónních testů prohlásil, že má dobrou pozici pro vyjednávání a dodal, že záleží na začátku sezóny, než se zaměří na to, kde bude v královně motorsportu v roce 2025.

„V mém případě je to velmi zajímavé, protože mám, myslím, dobrou pozici k vyjednávání. Ale chci alespoň prvních pár závodů absolvovat bez velkého přemýšlení. Chci se vidět v nové sezóně. Bude to historicky nejdelší sezóna ve formuli 1 (24 závodů – pozn. red.). Chtěl bych trochu změnit plán ohledně cestování a několik věcí, abychom byli letos opravdu efektivní a na konci roku měli velkou energii. Takže pár věcí, na které se teď soustředím, už příští rok tolik neřeším,“ vysvětloval španělský matador.

Dvojnásobný mistr světa F1 již dříve přiznal, že se o zprávě ohledně přestupu bývalého týmového kolegy a rivala Lewise Hamiltona do Ferrari dozvěděl o den později, protože byl zaneprázdněn tréninkem. Zároveň Španěla překvapilo, jak rychle se rozjely spekulace na trhu s jezdci, když v současné době nemá podepsáno kontrakt na sezónu 2025 13 pilotů.

„Bylo to překvapení. Očekával jsem, že možná kolem léta se to trochu rozjede, ale začalo to opravdu brzy. Byly tam nějaké úniky. „Pravděpodobně to (Mercedes a Ferrari – pozn. red.) musely oznámit dříve, než se čekalo. Takže potom se určitě děje víc akce,“ dodal Fernando Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít