Alonso je překvapen svým kvalifikačním tempem v Bahrajnu

Alonso je překvapen svým kvalifikačním tempem v Bahrajnu

Fernando Alonso říká, že šesté místo v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu bylo obrovským překvapením, protože měl pochybnosti o rychlosti svého monopostu na jedno kolo.

V extrémně vyrovnaném poli Q3 Alonso zajel kvalifikační čas 1:29.542, což mu vyneslo šesté místo na startovním roštu na sobotní závod.

Ačkoli byl jen o nepatrných 0.005 sekundy pomalejší než pátý Sergio Peréz a pouze o půl desetiny za třetím Georgem Rusellem z Mercedesu, Alonso byl z výsledku nadšený, protože měl patrné pochybnosti o rychlosti svého monopostu AMR24 na jedno kolo.

„Bylo to příjemné překvapení, když jsme zjistili, že jsme konkurenceschopní,“ usmíval se Alonso. „Po zimních testech jsme měli určité pochybnosti, pokud jde o rychlost na jedno kolo.“

„Ve volném tréninku to bylo úplně jiné auto, cítili jsme se konkurenceschopnější. Obvykle jezdíme s větším výkonem motoru nebo s menším množstvím paliva, někdy zjistíme realitu až během samotné kvalifikace, takže jsme byli velmi opatrní ohledně našich možností.“

„V Q1, Q2 a pak i v Q3 jsme byli docela konkurenceschopní. Teď jsme mezi nejlepšími. S Ferrari jsme v rámci jedné desetiny sekundy, před Hamiltonem, společně v McLareny. Je to obrovské překvapení a jsme nesmírně šťastní.“

Lance Stroll, týmový kolega, se mezitím kvalifikoval na 12. místě poté, co mu chyběla méně než desetina sekundy na postup do třetí části kvalifikace.

Alonso byl dotazován na to, kde se podle něj vzalo jeho překvapivé tempo, odpověděl, že jeho nový stroj velmi dobře reagoval na všechny změny nastavení, které Aston na vůz aplikoval, aby byl řiditelný na obtížném okruhu v Bahrajnu.

„Myslím si, že auto bylo více propojené. Minulý týden během zimních testů jsme měli nějaké potíže s tím, abychom skutečně pocítili potřeby vozu. Bylo to docela nekonzistentní,“ odpověděl dvojnásobný mistr světa.

„Tento víkend všechny změny nastavení, které zkoušíme, dělají přesně to, co od nich očekáváme, a to je vždy příjemná věc, když se snažíte vyladit vůz formule 1, abyste z něj vytěžili maximum. Pozitivní věc na tomto víkendu bude dodatečná úroveň důvěry v toto auto.“

Podobně jako měl Alonso pochybnosti o kvalifikačním tempu Astonu, zůstal opatrný i ohledně jeho výkonu v závodě po několika nevýrazných dlouhých jízdách při testech, které Astonu předpověděli zaostávání za Ferrari a Mercedesem v průběhu jednoho stintu.

„V zimním testování jsme měli několik tak trochu nevýrazných jízd a včera jsme nevypadali nijak zvlášť dobře. Bude to extrémně těsný závod. Závodit mezi skupinou aut není nikdy snadná věc, pokud jde o pneumatiky a podobné věci, takže uvidíme, jak se vypořádáme s těmito problémy,“ říká Španěl.

„Je to velmi dobrý začátek, trochu nečekaný, ale bereme ho. Pokud chceme konkurovat Ferrari a Mercedesu, musíme zvyšovat úroveň vývoje po celou sezónu. Loni jsme začali s dobrým základním vozem, ale zasekli jsme se na něm po dobu mnoha závodů. Letos jsme změnili koncept konstrukce vozu a modernizace.“

„Takže začít silně, to mi přináší hodně optimismu do budoucna,“ dodává Alonso.

Sdílejte na:
Zavřít