Alonso je otevřený návratu, musí ale přijít nabídka

Alonso je otevřený návratu, musí ale přijít nabídka

Fernando Alonso uvedl, že si nechává otevřené dveře pro návrat pro rok 2020. Také dodal, že testování pro McLaren není součástí snahy o návrat.

Španělský jezdec dostane první šanci usednout do letošního vozu McLarenu již příští týden, kdy bude testovat pro Pirelli.

Zatímco jeho brzký návrat do prostředí Formule 1 byl spojován s možným návratem k některému z týmů, dvojnásobný mistr světa trvá na tom, že jeho plány do budoucna jsou velmi otevřené a že po návratu horlivě netouží.

Na otázku, zda testuje aby se udržel v kondici na případné závody, uvedl: „Ne. Jak jsem řekl minulý rok a během testů v Barceloně, nemám v plánu se vrátit.“

Když jsem minulý rok řekl Formuli 1 „ahoj“, udělal jsem tak, jelikož jsem to bral jako konec kapitoly. Dosáhl jsem toho ve Formuli 1 více než jsem čekal a zároveň jsem dostal zajímavé nabídky mimo Formuli 1, proto jsem udělal to rozhodnutí.

Takže návrat není v plánu. Kdyby se ale něco stalo a přišla zajímavá nabídka, pravděpodobně bych tuto nabídku zvažoval. Nezavírám čemukoliv dveře do budoucnosti.“

Alonso řekl, že test v Bahrajnu bude od porady během testů v Barceloně první příležitostí angažovat se do aktivit McLarenu.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se podílel na hodně věcech,“ vysvětlil. „Byl jsem pouze dva dny v Barceloně, jeden den obsadil první pozici Carlos Sainz Jr. a druhý Lando Norris. V tuto chvíli to nebylo špatné!

Podívejme se na první závod. Pokud to takhle půjde dále, pravděpodobně se objevím na více závodech.“

Alonsovo soustředění teď směřuje k vítězství v Indy 500, které se jede v květnu. A samozřejmě se také soustředí na vítězství ve WEC, kde závodí pro tovární tým Toyota.

Po červnu však Alonso není k ničemu odhodlán a řekl, že počká než začne přemýšlet o svých dlouhodobých ambicích.

„Budu nad tím muset popřemýšlet,“ řekl. „Na přemýšlení mám několik měsíců čas. Teď se ale nechci do přemýšlení příliš ponořit, jelikož musím všechno své soustředění věnovat Indy 500.

Ale co se týče budoucnosti, uvidíme, co budu po létě dělat. Jaké projekty se objeví a čemu budu věnovat pozornost.“

Sdílejte na:
Zavřít