Alonso bude v Bahrajnu testovat pro McLaren

Alonso bude v Bahrajnu testovat pro McLaren

Fernando Alonso během příštího týdne poprvé usedne do letošního vozu týmu Mclaren. Stane se tak v pozávodních testech v Bahrajnu.

Fernando Alonso, dvojnásobný mistr světa, po konci minulé sezóny opustil královnu motorsportu. Nakonec se ale vrátil jako poradce a ambasador svého bývalého týmu McLarenu.

Během oznámení jeho nové role bylo řečeno, že usedne do kokpitu letošního vozu aby pomohl s vývojem pro současný a příští rok.

A tuto zprávu teď McLaren potvrdil. Uvedl, že za volant Alonso usedne již příští týden a to konkrétně na trati v Bahrajnu, kde se o víkendu koná Velká cena.

Španělský jezdec usedne za volant letošního vozu MCL34 za účelem pomoci Pirelli s vývojem pneumatik.

Alonso údajně odjezdí celé úterý, ve středu však bude muset v dopolední části z kokpitu ven, jelikož musí nechat sedačku volnou pro stávajícího jezdce Carlose Sainze Jr. V odpolední části se ale vrátí za volant zpět.

Sainz usedne do vozu také v úterý dopoledne s tím, že může jezdit jak se mu zlíbí. Odpoledne ale předá místo svému týmovému kolegovi Lando Norrisovi, který odjede i celou středu.

Má to ale svůj háček. Jelikož McLaren usadí během příštího týdne oba své jezdce za volant auta s volným nastavením, v budoucích testech, které se budou konat v Barceloně, bude muset tým za volant pustit nějakého „nováčka“.

Jeden ze dvou dnů tak ve Španělsku bude muset odjet pilot, který na svém kontě nemá více jak dva starty ve Formuli 1.

Norris příští týden tuto podmínku splní, jelikož Velká cena Bahrajnu bude jeho druhá.

To znamená, že příští týden by to nemusela pro Alonsa nemusela být poslední možnost znovu usednout do vozu Formule 1.

Mohl by znovu jet kdyby Pirelli uspořádalo další dvoudenní testy po závěrečné Velké ceně Abu Zabí.

Sdílejte na:
Zavřít