Alfa Romeo vydraží umělecký vůz F1 pro charitativní účely

Alfa Romeo vydraží umělecký vůz F1 pro charitativní účely

Švýcarská stáj bude dražit vůz formule 1 (show car) s lakováním, které navrhl světoznámý německý umělec BOOGIE, vlastním jménem Julius Dubose. Speciální monopost byl odhalen v úterý ve švýcarských Alpách.

3D model vozu bude k dispozici v rozšířené realitě prostřednictvím partnerské společnosti JigSpace. Ukázkový vůz bude přítomen na výstavě Global Gaming Hub v londýnském ExCelu od 7. do 9. února a v průběhu roku 2023 bude vystavován na dalších, prozatím nespecifikovaných akcích. Na konci roku bude toto dílo vydraženo za účelem získání finančních prostředků pro organizaci Save The Children.

„Jsme hrdí na to, že můžeme tento projekt uvést společně s tak úžasným umělcem, jakým je BOOGIE. Je stejně jako my ztělesněním talentu, který přišel do Švýcarska a nazývá ho domovem a vyvinul si jedinečný styl a způsob, jak věci dělat,“ uvedl zástupce týmu Alfa Romeo Alessandro Alunni Bravi.

„Stejně jako BOOGIE se nebojíme výzev a projekt Art Car je toho nejlepším příkladem. A to nejdůležitější, nechceme, aby projekt Art Car zůstal uzavřený v naší centrále. Je to projekt pro naši komunitu, pro naše fanoušky, aby se blíže dostali k týmu,“ dodal Alessandro Alunni Bravi.

Alfa Romeo představí svůj závodní monopost s označením C43 7. února v Curychu.

Sdílejte na:
Zavřít