Alfa Romeo prodloužila s Čouem pro sezónu 2023

Alfa Romeo prodloužila s Čouem pro sezónu 2023

Švýcarský tým oficiálně potvrdil setrvání čínského závodníka. O prodloužení si řekl především svým dobrým vývojem a přístupem k práci. Na vedení týmu udělal také dojem tím, jak rychle se přizpůsobil královně motorsportu.

Kuan-jü Čou je prvním čínským závodníkem, který získal stálé angažmá v týmu formule 1 a dokázal ve své debutové sezoně bodovat, a to hned v prvním závodě v Bahrajnu, když skončil desátý. Na to, že je nováčkem, tak podává relativně slušné výkony, čímž si vysloužil prodloužení smlouvy i na sezonu 2023.

„Jsem šťastný a vděčný Alfě Romeo za možnost být součástí týmu v nadcházející sezoně. Dostat se do formule 1 bylo splnění snu a pocit, že jsem poprvé soutěžil v závodě ,se mnou bude žít navždy: tým mě neuvěiřelně podporoval, okamžitě mě přijal a pomáhal mi přizpůsobit se  nejkomlexnější sérii v motorsportu,“ raduje se 23 letý rodák ze Šanghaje. „Je toho víc, čeho chci dosáhnout v tomto sportu a s týmem a tvrdou prací, kterou jsme do toho dali od začátku roku je prvním krokem vstříc tomu, kde chci být příští sezonu. Stále se máme co učit, hodně se vyvíjet, ale jsem si jistý v naší práci: Těším se na další kapitolu našeho společného příběhu.“

 

Rychlá adaptace na formuli 1 je překvapením sezony

Šéf týmu Fredéric Vasseur nečekal, že se s vozem formule 1 Čou sžije tak rychle a bude jezdit na podobné úrovni jako jeho zkušený týmový kolega Valtteri Bottas.

„Těsím se na pokračování práce s Čouem. Od prvního dne s týmem, na loňských testech v Abú Zabí, na mě udělal dojem jeho přístupem k práci, a to je vždy pozitivní vlastnost. Věděli jsme, že je rychlý, ale jak se přizpůsboil formuli 1 v tak krátké době bylo jedním z největších překvapení sezony. Je velmi milý člověk, všichni v týmu mají rádi jak jeho osobnost, tak přístup. Měl pokoru klást otázky a učit se od inženýrů i Valtteriho a měl inteligenci, aby všechny získané informace použil ke zlepšení závod za závodem. Na této zkušenosti bude moci stavět příští sezonu a jsem si jistý, že udělá další krok vpřed, protože budeme pokračovat v růstu našeho týmu.“

Sdílejte na:
Zavřít