Alfa Romeo potvrdila příchod Kuana-jü Čoua

Alfa Romeo potvrdila příchod Kuana-jü Čoua

Stáj z Hinwillu přepisuje historii, podepsala totiž s Kuan-jü Čouem, který se stává prvním čínským pilotem ve formuli 1. Bude týmovým kolegou Valtteriho Bottase.

Alfa Romeo jako jediná stáj na startovním roštu kompletně obměnila svoji jezdeckou sestavu. Zatímco náhrada za Kimiho Räikkönena, krajan Valtteri Bottas, byl oznámen už v září. Tak s oznámením jeho kolegy si vyčkávali. Se sedačkou Antonia Giovinazziho byl spojován šampion formule E Nyck de Vries a Číňan Kuan-jü Čou. Druhému jmenovanému hrálo do karet zejména to, že by do týmu přinesl nemalý balík peněz, naopak zkušenosti zase hrály do karet Nizozemcovi.

Ovšem nyní je jasné, že Alfa Romeo slyšela v tomto případě na peníze. Nicméně musí se dát za pravdu, že při svém debutu ve voze formule 1 v prvním volném trénku na Velkou cenu Rakouska zanechal dobrý dojem, když zaznamenal v Alpinu 14. nejrychlejší čas.

„Snil jsem od dětství o tom, dostat se ve sportu, do kterého jsem zapálený, co nejvýše a nyní se sen stává skutečností. Je pro mě pocta, začít kariéru ve formuli 1 u ikonického týmu, který v minulosti přivedl tolik mladých talentů do formule 1. Nyní se sen stal skutečností. Cítím se dobře připraven na obrovskou výzvu formule 1, vrcholu mého sportu, po boku osvědčeného talentu světové úrovně Valtteriho Bottase.“

„Chtěl bych poděkovat Alfě Romeo za tuto příležitost. Příští rok bude mým cílem se toho naučit co nejrychleji co nejvíce,“ je vděčný za důvěru, kterou v něj tým vkládá bývalý člen jezdecké akademie Ferrari. „Být vůbec prvním čínským závodníkem ve formuli 1 je milníkem v historii čínského motorsportu. Vím, že bude do mě vkládáno spoustu nadějí a já to jako vždy budu brát jako motivaci stát se lepším a dosáhnout více.“

Šéf týmu Frederic Vasseur vítá nováčka s otevřenou náručí. Především je rád, že nemá vazby na nikoho z konkurentů.

„Je dobrou kombinací výkonu – je jedním ze závodníků z čela formule 2 – s Théem a Oscarem, ale je zkušený. Příší rok to bude výzva. Už nemá kontakt s žádnou jinou automobilkou. Pro nás je to důležité, protože nechci nikoho, kdo je spojován s jiným týmem. Nechceme skrývat to, že bude prvním čínským závodníkem v F1.“

Dále v rozhovoru pro portál GPFans.com zdůraňuje, že jeho angažmá bude prospěšné jak pro ně, tak i pro sponzory a i celkově pro formuli 1.

Kuan-jü Čou nahradí Giovninazziho, který byl nedílnou součástí týmu dlouhé čtyři roky, během nichž získal celkem 15 bodů a jeho nejlepším umístěním bylo páté místo v Brazílii v sezoně 2019.

„Loučit se s jezdcem není nikdy jednoduché, zejména v případě Auntonia, který byl součástí týmu dlouho. Až se naše cesty rozdělí, budeme si vážit všech vzpomínek na dobré časy a poučíme se z těch špatných, protože víme, že díky těmto okamžikům jsme společně vyrostli jako tým. Antoniovi přejeme do budoucnosti to nejlepší po sezoně 2021. Před tím mme ale ještě tři závody, ve kterých chceme dosánout dobrých výsledků a zakončit rok silně,“ uzavřel Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít