Alfa Romeo odhalilo nový monopost C41 ve Varšavě

Alfa Romeo odhalilo nový monopost C41 ve Varšavě

Švýcarský tým představil svůj monopost C41 v národním divadle ve Varšavě. Značení auta netypicky není pokračováním z minulé sezóny, kdy byl monopost C39 . Auto pod označením C40 se představí až v roce 2022, kdy se mění technická pravidla.

Alfa Romeo, v pořadí jako třetí tým, odhalilo svoje auto pro sezónu 2021. S monopostem C41 bude závodit Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi. Rezervním pilotem je Robert Kubica.

Tým využil své tokeny hlavně na úpravu předního křídla.

„Představení nového auta je vždy emocionální moment, je to vyvrcholením několikaměsíčního úsilí v továrně. Začátek nového dobrodružství. Myslím si, že filosofie, na níž je založen tým, zůstává stále stejná – musíme odvést lepší práci zítra než dnes. Minulou sezónu jsme skončili osmí v šampionátu konstruktérů. Takže se musíme usilovat o lepší výsledek v roce 2021,“ řekl šéf týmu Frederc Vasseur.

„Abychom toho dosáhli, musíme zlepšit každé oddělení. Každý tým má teď vysoké očekávání – všichni si myslí, že odvedli dobrou práci přes zimu a budou v dobré pozici pro  první závod. Brzy bude čas, že všichni odhalíme své karty,“ dodal Frederic Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít