Alpine jako poslední představil svůj vůz pro sezónu 2023

Alpine jako poslední představil svůj vůz pro sezónu 2023

Francouzská stáj odhalila svůj monopost pro nadcházející šampionát. Vůz dostal název A523, kde číslo 23 odkazuje na letošní rok. Jeho představení se mimo jiné účastnili oba hlavní piloti Alpinu a krajani Esteban Ocon s Pierrem Gaslym.
U odhalení nového monopostu byl přítomen také šéf týmu Otmar Szafnauer. Rezervním jezdcem bude nově pilot formule 2 Jack Doohan.

U týmu došlo k jedné zásadní změně, když do Aston Martinu přestupujícího Fernanda Alonsa nahradil Oconův dlouholetý známý Pierre Gasly, který přišel z AlphaTauri. Francouzi spolu bojovali na trati již od útlého věku a údajně to na jejich vztahu nezanechalo dobré stopy.

Bude tedy zajímavé sledovat, jestli spolu zvládnou spolupracovat, jelikož Esteban Ocon neměl, až na Daniela Ricciarda, se svými týmovými kolegy dobré vztahy.

V tehdejší Force Indii došlo mezi ním a Sergiem Perézem několikrát ke vzájemné kolizi a stejně tak tomu bylo v loňské sezóně s Fernandem Alonsem, který si navíc během prvního kola závodu v Maďarsku postěžoval, že takovou obranu pozice na trati, jakou předvádí Ocon, ve svém životě ještě nikdy neviděl.

Pierre Gasly je bezpochyby velmi talentovaný pilot, který si bude chtít spravit chuť po loňské nevydařené sezóně s AlfaTauri, a který svému krajanovi rozhodně nic nenechá zadarmo. Otmar Szafnauer tak bude muset oba své jezdce ukočírovat, jelikož Alpine má jasný cíl.

Tím je minimálně čtvrté místo v poháru konstruktérů, které francouzské stáji patřilo za minulý rok.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule (Jakub Mužík)
Sdílejte na:
Zavřít