Alfa Romeo odhalila monopost C43 pro sezónu 2023

Alfa Romeo odhalila monopost C43 pro sezónu 2023

Švýcarská stáj představila svůj monopost C43 pro letošní sezónu v Curychu. Zároveň tým vstupuje s novým partnerem – společností Stake. Alfa Romeo bude obhajovat šesté místo v poháru konstruktérů.

Tým má stejnou jezdeckou dvojici jako minulý rok – Valtteri Bottas a Kuan-jü Čou. Rezervním jezdcem je Théo Pourchaire, který nahradil Roberta Kubicu.

Po odchodu Frederica Vasseura, který zamířil do Ferrari, došlo v zimní přestávce ke změnám ve vedení týmu. Novým generálním ředitelem skupiny Sauber se stal Andreas Seidl, který přišel z McLarenu. Zástupce týmu se stal Alessandro Alunni Bravi.

„Nechceme si stanovovat pevné cíle – před sezónou je vždy těžké vědět, jak na tom budeme. To, co chceme, je pokračovat v růstu, řešit slabiny a zlepšovat tým ve všech oblastech,“ uvedl Alessandro Alunni Bravi.

„Soustředili jsme se hlavně na zadní část monopostu, kde jsme chtěli mít jistotu, abychom byli odvážní udělat další krok z čistě hlediska vývoje, což nám otevřelo dveře k řešením, které jsme nemohli loni realizovat. Loni jsme měli problémy se spolehlivostí, takže jsme změnili spoustu věcí na monopostu, ale také interně – jde o procesy, protože jsme v nich historicky byli silní, ale v loni jsme se trochu ztratili,“ řekl technický ředitel Jan Monchaux.

Monopost C43 bude mít filmovací den v Barceloně těsně před začátkem předsezónních testů. Zároveň to bude poslední vůz, který bude mít označení Alfa Romeo, která převzala práva na pojmenování monopostů Sauber v sezóně 2019, ale po roce 2023 toto partnerství skončí a očekává se příchod Audi v roce 2026.

Dodavatelem pohonné jednotky je stále Ferrari, které bude tuto roli plnit až do roku 2026.

Sdílejte na:
Zavřít