Alexander Albon věří, že pokrok Williamsu vyžaduje čas

Alexander Albon věří, že pokrok Williamsu vyžaduje čas

Alexander Albon zdůraznil, že Williams dělá vše, co je v jeho silách, ve snaze postoupit na startovním roštu formule 1. Zároveň ale přiznává, že pokrok vyžaduje čas.

Williams se v minulém roce posunul ze dna žebříčku, když se v Poháru konstruktérů vyšplhal na sedmé místo, což bylo nejlepší umístění stáje od roku 2015. Tým z Grove však prožil náročný start do momentální sezóny a je jedním ze dvou týmů, které v prvních šesti závodech nezískaly ani jeden bod.

Navíc snaha o vylepšení vozu FW45 byla značně omezena kvůli nedostatku dílů, což vedlo k vyřazení Logana Sargeanta z Velké ceny Austrálie. Alexander Albon, který v loňské sezóně získal všech 28 bodů britského týmu kromě jednoho, však zůstává optimistou a věří, že Williams s Jamesem Vowlesem v čele je na dobré cestě.

„Je pravda, že jsme nezačali rok tam, kde jsme chtěli. Bylo to pro nás těžké, neměli jsme dobré tempo,“ připustil Albon. „Trochu jsme se opozdili s novinkami a modernizací. Nicméně věřím, že tým je silný, a určitě dojde ke zlepšení. Vždycky je příjemné, když se to stane hned, ale James Vowles je ten správný člověk pro tuto práci a určitý pokrok tu je.“

Williams se rozhodl přepracovat koncepci svého vozu pro rok 2024, protože se snaží vymýtit jeho předchozí negativní vlastnosti. Albon prohlásil, že provedení tak radikální přestavby podporuje a že bylo nezbytné, aby se tým vydal na cestu k návratu na špičku. Také zmínil, že v zákulisí vidí pokrok, a Williams čeká několik změn, aby mohl dosáhnout výraznějších úspěchů.

„Od loňského roku jsme toho po týmu chtěli hodně. James opravdu vynaložil velké úsilí, aby stáj skutečně posunul dopředu a dostal ji zpět na úroveň, na které bychom měli být. Chceme alespoň prozatím bojovat s Aston Martinem a Mercedesem. Ještě se nám to příliš nedaří, ale pracujeme na změnách, abychom byli v silné pozici a mohli se těmto týmům vyrovnat.“

„Mám v Jamese velkou důvěru. Dělá správná rozhodnutí. Je potřeba si uvědomit kroky, které musíme udělat, abychom se stali jedním z těch lepších týmů. Rozhodně vidím pokrok, ale jde také o načasování ostatních událostí, které se s tím pojí, například načasování smluv s personálem. Je to velký proces, který vyžaduje hodně práce. Některé věci ve Williamsu budou trvat déle, než bychom chtěli, ale s tím se nedá nic dělat. Dobré je, že se v těchto oblastech postupně vyvíjíme. Určitě to bude lepší, jde jen o načasování,“ dodal Alexander Albon.

Sdílejte na:
Zavřít