Alexander Albon by mohl v Austrálii převzít vůz Sargeanta

Alexander Albon by mohl v Austrálii převzít vůz Sargeanta

Tým Williams bude mít po zbytek závodního víkendu v Austrálii k dispozici pouze jeden monopost, jelikož se nepodařilo opravit podvozek vozu Alexandera Albona, který se poškodil při havárii v prvním tréninku.

Albon měl v prvním tréninku v Albert Parku velkou nehodu, když ve vysoké rychlosti narazil pravou stranou vozu do betonové zdi a poté se vymrštil napříč tratí a narazil do zdi i na druhé straně. Tým rychle potvrdil, že se jezdec při nárazu nezranil a vynechá druhý trénink. Williams však nemá tento víkend k dispozici náhradní podvozek. Šéf týmu James Vowles potvrdil, že existuje možnost, že stáj přesadí v sobotu Alexandera Albona do vozu Logana Sargeanta a nechá Američana na vedlejší koleji.

Poškozený podvozek stáj podrobila důkladné kontrole prostřednictvím nedestruktivní zkoušky (NDT – Non-Destructive Testing) aby zjistila, zda jej dokáže opravit přes noc. Po druhém tréninku však tým oznámil, že oprava vozu nebude možná, a tak bude mít Williams po zbytek víkendu k dispozici pouze jeden monopost.

Vowles po prvním tréninku pro serveru Motorsport.com uvedl: „Byla to poměrně velká nehoda. Monopost má poškozený motor, podvozek a převodovka je rozdělená na dvě části. Je to to nejhorší, co nás mohlo potkat. Nemáme tady třetí podvozek. Takže teď jde jen o to, jestli se nám podaří opravit tenhle. Snažíme se to opravit, ale nejsem si jistý, jestli budeme úspěšní, protože šlo o velmi vážnou nehodu.“

Vowles dále prozradil, že pokud se nepodaří opravit Albonův podvozek, mohl by převzít Sargeantův vůz jako starší jezdec a pilot, který má větší šanci získat body v závodě, v němž obvykle dochází k velkému úbytku jezdců. Pokud padne rozhodnutí, že Albon Sargeantův monopost použije, bude do něj muset tým namontovat motor a převodovku z Albonova vozu.

„Jeden bod tady bude znamenat rozdíl mezi šestým a desátým místem v šampionátu. Záleží na tom, jak to dnes dopadne. Chci vidět, jak dopadne druhý trénink, chci vidět, jak se auto chová. Chci také vidět, jaké možnosti zde máme s podvozkem k dispozici.“

„Byli jsme velmi otevření a transparentní, že jsme přes zimu tlačili na absolutní hranici možností, abychom se dostali tam, kde jsme, a museli jsme přinést oběti. Kvůli tomu jsme se rozhodli podstoupit tohle riziko a plánovali jsme přivést náhradní vůz až později. A tak jsme se spoléhali na to, že v první část sezóny nebudeme mít velkou nehodu. A to se za těchto okolností nevyplatilo,“ dodal James Vowles.

Aktualizace

Logan Sargeant do Velké ceny Austrálie nenastoupí! Svůj vůz přenechá Alexandrovi Albonovi, který v prvním tréninku narazil do bariéry a jeho vůz je neopravitelný.

Sdílejte na:
Zavřít