Alesi: Leclerc bude pro Vettela motivací

Alesi: Leclerc bude pro Vettela motivací

Po boku Sebastiana Vettela bude letos závodit mladý dravý jezdec. Někteří lidé se obávají, aby se neopakovala sezóna 2014.

Jean Alesi bedlivě sledoval předsezónní testy v Katalánsku, přičemž ho stejně jako ostatní zaujala skvělá forma Ferrari.

„Ve Španělsku jsme zažili Ferrari, které bylo od prvního kola konkurenceschopné, a to je hodno zlata. Jasně, Mercedes je velmi silný, ale Ferrari se zdá být ještě konkurenceschopnější než v minulé sezóně.

Mercedes se ukázal během dvou testovacích týdnů s kompletně odlišnými vozy. To není pro mě dobrým znamením,“ zhodnotil Alesi, který tak naráží na fakt, že jejich výkony byly daleko za tím, co bylo na papíře. Zatímco Ferrari fungovalo vše podle plánu hned od začátku.

V sezóně 2014 dostal Vettel, který tehdy reprezentoval ještě barvy Red Bullu, nového týmového kolegu Daniela Ricciarda. Australan jej dokázal okamžitě porazit. Proto se objevují obavy o to, aby se historie neopakovala. Do Ferrari totiž přišel dravý mladíček jménem Charles Leclerc a mnozí jej dokonce staví do role favorita.

Bývalý pilot F1 však zastává opačný názor. Podle něj jsou role jasně rozdělené.

„To, že si vybrali mladého jezdce jako Chalres Leclerc, vidím jako motivaci pro Sebasitana Vettela, který loni jistým způsobem sešel z cesty, což si nikdo nedokázal vysvětlit. Leclerc ve Ferrari vyrostl. Tým zná dobře a nemyslím si, že by byl pod tlakem, protože šéf týmu Mattia Binotto ujistil, že se bude muset Leclerc Vettelovi podrobit.“

„Nechci zpochybňovat Vettelovu roli týmové jedničky, ale jsem přesvědčený, že mu bude Leclerc v patách. Vettel by měl vyhrávat, Leclerc zezadu jistit a v ideálním případě si dojet pro druhé místo. Podle mě má Vettel všechno, co má šampión mít, ale sám se těším na to, až uvidím, jak se promítne práce stáje na závodní trati v Albert Parku, která má svá vlastní pravidla. Teprve tam budeme teprve moci kalkulovat, kdo je na tom nejlépe.“

Francouz dále uvedl, že podle něj „uvidíme velmi konkurenceschopnou kombinaci Red Bull-Honda. U Daniela Ricciarda věřím v dobré výsledky. A hádám, že budou Kimi Räikkönen s Antoniem Giovinazzim s Alfou Romeou zářit.“

Rovněž bude sledovat přestupovou sérii do královny motorismu, Formule 2, neboť tam bude měřit síly jeho syn Giuliano se synem sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera Mick.

„Michael Schumacher mi chybí. Jsem si jistý, že bychom se na boxové zídce od srdce škádlili.“

Sdílejte na:
Zavřít