Leclerc nehodlá dělat Vettelovi „nosiče vody“

Leclerc nehodlá dělat Vettelovi „nosiče vody“

Krátce poté, co byl monacký mladík ohlášen jakožto nový týmový kolega Sebastiana Vettela, hlásí že v žádném případě nehodlá hrát ve Ferrari druhé housle. Zároveň si však uvědomuje, že se toho musí spoustu naučit.

Teprve 20letý závodník usedne příští rok u Ferrari do kokpitu po Kimim Räikkönenovi. Byť italský tým tvrdí, že neurčují, kdo bude v týmu jedničkou a kdo dvojkou, tak přeci jen při stavění auta se ohlížejí více na to, aby sedlo Vettelovi.

Jenže Leclerc už nyní uvádí na pravou míru své požadavky, odmítá totiž plnit jakousi roli podpory, ačkoliv ví, že je to normální: Především v době, kdy už jde jednomu či druhému jezdci o zisk titulu. „Je to víceméně v každém týmu. Na začátku sezony máte dva jezdce, kteří mají stejné postavení, a pak se samozřejmě dostanete do bodu, kdy vidíte týmové režie, protože jeden pilot je ve hře o titul a ten druhý ne.“

„Myslím si, že je to normální. Děje se to v každém týmu. Ale věřím, že nás na začátku sezony nechají závodit,“ uvedl pilot Sauberu, jehož nejlepším umístěním v letošní sezoně je šesté místo ve Velké ceně Ázerbájdžánu.

Ačkoliv Leclerc nezná Vettela příliš dobře, tak odhalil, že jej německý závodník v jeho začátcích podporoval: „Vždycky byl ke mně milý. Pokaždé, když jsem odvedl na simulátoru dobrou práci, mi poslal textovku a to bylo fajn. Pracovat s ním bude ještě lepší. Samozřejmě, že se budu mít od něj hodně co učit.“

Pro Leclerca bude příští sezona teprve druhou ve Formuli 1, přesto jsou jeho ambice opravdu vysoké. Pokud bude mít k dispozici dobrou techniku, tak očekává, že se zapojí do boje o titul, nebo se bude snažit alespoň vyjet ten nejlepší možný výsledek.

„Teď je ošemetné to říkat, ale mým cílem je vytřískat s autem, které budu mít, co nejlepší možnou šanci. Tento rok mají auto, které má na zisk titulu. Pokud příští rok bude stejné, bude mým cílem titul získat, což je rozhodně velká věc. Ale musím dozrát, jako spousta jezdců,“ uvedl nejmladší pilot Ferrari od dob Ricarda Rodrigueze (1961).

Sdílejte na:
Zavřít