Albon se trápí s těžkým vozem, Red Bull chce najít řešení

Albon se trápí s těžkým vozem, Red Bull chce najít řešení

Alexander Albon není dostatečně rychlý. Na svého týmového kolegu Maxe Verstappena výrazně ztrácí, trápí se hlavně s plně natankovaným vozem. Red Bull zatím neví, jak problém vyřešit, ale snaží se thajskému jezdci pomoct.

Alexander Albon vloni v Belgii nahradil u Red Bullu trápícího se Pierra Gaslyho. Obecně se thajskému jezdci daří lépe, ale stejně jako Gasly na svého týmového kolegu Maxe Verstappena ztrácí.

V obou závodech na Red Bull Ringu byl Albon pomalejší. Obstojně si vedl ke konci GP Rakouska, kde mohl teoreticky bojovat o vítězství. Naneštěstí ho o tuto šanci připravila nehoda s Lewisem Hamiltonem.

Během GP Štýrska byl ale Albon značně pozadu, na svého týmového kolegu ztratil necelých 11 sekund. Max Verstappen však stavěl dvakrát, zatímco Albon jen jednou. Zatímco Verstappen bojoval s Bottasem, Albon odrážel útok Pérezova racing pointu.

U Red Bullu si neví rady, ale nehodlají to s Alexem Albonem vzdát. Šéf týmu Christian Horner si myslí, že se Thajec trápí s plně natankovaným vozem, ale když je monopost lehčí, umí s ním zacházet lépe.

„V první polovině závodu se trápil, v té druhé byl ale rychlý,“ myslí si o Albonově výkonu ze štýrské GP Christian Horner. „Musíme pochopit, co se děje a pomoci mu s plně natankovaným vozem, jelikož byl v druhé části závodu velmi silný.“

„S Pérezem, který byl v tu chvíli zhruba o tři až čtyři desetiny sekundy rychlejší než Bottas, bojoval opravdu dobře.“

Šéfinženýr Red Bullu Paul Monaghan je toho názoru, že se Albon pere se změnou vyvážení vozu během rozdílných stintů. Max Verstappen s tím problém nemá.

„Zajede do boxů pro čerstvé pneumatiky a hned říká, jak je vyvážení dobré,“ tvrdí Monaghan. „Rozdíl mezi stinty je u něj o hodně větší než u Maxe.“

„Nemůžeme si stěžovat na Alexův feedback. Jeho paměť na zatáčky a kola je opravdu impozantní.“

„Nejsme si přesně jistí, čím to je (že je Alex pozadu). Sem tam se trápí, jak můžete vidět v televizi, objevily se mu puchýře na pravé přední pneumatice, takže se snažil být opatrný a zároveň se snažil tlačit, co mu síly stačily.“

Red Bull se bude Albonovi snažit pomoct. Příhodnější čas si ale červení býci na první otevřenou kritiku vůči thajskému jezdci najít nemohli. V zákulisí se hovoří o tom, že by se k Red Bullu vrátil čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel. Albon by se vrátil k AlphaTauri, Daniil Kvjat by byl z týmu nadobro odejit.

Sdílejte na:
Zavřít