Albon o Leclercovi: Nedivím se, že mu Vettel nestačí

Albon o Leclercovi: Nedivím se, že mu Vettel nestačí

Thajský závodník potvrzuje, že je Leclerc extrémně rychlý a je velmi náročené jej porazit.

Charles Leclerc už od příchodu do Formule 1 ukazuje, že je pekelně rychlý. Minulý rok zářil v nepříliš dobrém voze sauberu a letos dává ve Ferrari zabrat dokonce i ostřílenému týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi.

Alexander Albon tvrdí, že Monačana je velmi obtížné porazit. Oba se znají už od motokár a v juniorských sériích byli týmovými kolegy. V roce 2015 obsadil Leclerc v evropském šampionátu Formule 3 čtvrté místo a Albon skočil sedmý. O rok později se monacký závodník radoval z titulu, zatímco se jeho parťák z Thajska stal vice mistrem. Jejich cesty se rozdělily až minulý rok, když Leclerc podepsal smlouvu s týmem F1, Sauberem a Albon ještě zůstal ve Formuli 2.

„Známe se už z motokár,“ uvedl pilot Toro Rosso, který zdůrazňuje, že Leclerc dokáže každý druh zatáčky projet na limitu. Proto jej nepřekvapuje, že s ním má Vettel takové problémy.

„Když jste rychlejší než on, potom to jsou nejvýše dvě až tři setiny. Víc na něj nezískáte. Charles pociťuje grip velmi rychle, i když prší,“ odhaluje Albon.

Na Leclercovi si cení toho, že i přesto, že jezdí pro legendární stáj z Maranella, se zholavůbec nezměnil: „Když jej v paddocku potkáte, je to pořád ten stejný kluk. Skromný, ctižádostivý a velmi talentovaný.“

Sdílejte na:
Zavřít