Adrian Newey dostal lukrativní nabídku od Aston Martinu

Adrian Newey dostal lukrativní nabídku od Aston Martinu

Tým Aston Martin oslovil hvězdného konstruktéra Red Bullu Adriana Neweyho s pracovní nabídkou. Nabídnutá finanční odměna se pohybuje ve výši, jakou mají nejlépe placení piloti F1.

O Neweyho se zajímaly konkureční týmy od jeho příchodu do Red Bullu v roce 2005, přičemž v letech 2010-2013 se podílel na výsledcích, které vedly k úspěchu Sebastiana Vettela, a nyní Maxe Verstappena v boji o tituly mistra světa.

Podle dostupných informací šéf Aston Martinu Lawrence Stroll během závodního víkendu v Saúdské Arábii zvýšil benefity nabídky a nabídl velkou finanční částku, aby 65letého legendárního konstruktéra z Milton Keynes přilákal do nedalekého sídla v Silverstone. Ambiciózní Stroll připravuje pevný základ pro vytvoření týmu, který by mohl v příštích letech konkurovat právě zmiňovanému Red Bullu, Mercedesu nebo Ferrari.

Kromě vybudování nejmodernějšího sídla s novým aerodynamickým tunelem na cestě již Stroll přilákal několik klíčových designerů z konkurenčních týmů a také podepsal smlouvu s dodavatelem Honda, který po změně pravidel bude týmu dodávat pohonné jednotky.

Podepsání Neweyho by znamenalo doplnění chybějícího kousku skládačky, který by mohl minimalizovat odstup od špičkových týmu a přimět jezdce Fernanda Alonsa, aby zůstal i po skončení jeho dosavadní smlouvy. Alonso je v posledních týdnech spojován s volnou sedačkou v týmu Mercedes.

Mohl by to být také další důvod, jak přesvědčit trojnásobného mistra světa Maxe Verstappena, o kterého se v současné době zajímá i Mercedes, aby pokračoval v úspěšném vztahu a spolupráci s Neweyem a Hondou v týmu Aston Martin. Verstappen je klíčem k trhu s jezdci pro rok 2025, přičemž šéf Mercedesu Toto Wolff minulý víkend při Velké ceně Austrálie přiznal, že Nizozemec je pro tým volbou číslo jedna, aby nahradil Lewise Hamiltona odcházejícího do Ferrari, pokud se rozhodne opustit Red Bull před vypršením smlouvy pro rok 2028.

Předchozí pokusy soupeřů odklonit Neweyho z Red Bullu nebyly úspěšné. Uprostřed vnitřních zmatků v Milton Keynes a probíhajícím kauzám a mocenským hrám mezi šéfem týmu Christianem Hornerem a rakouskou stranou podniku se některé proměnné, které Neweyho drží v Red Bullu, mohou změnit.

Stroll nyní Neweymu nabídl lukrativní výzvu, která by mohla zakončit jeho slavnou kariéru. Tato finanční nabídka by jej posunula do stejné finanční výše, jakou mají nejlépe placení piloti na startovním roštu F1.

Není jasné, zda by Aston Martin mohl uspět, protože Newey loni podepsal prodloužení smlouvy na několik let dopředu a prohlásil, že odchod od Red Bullu neplánuje.

Sdílejte na:
Zavřít