Zůstane Räikkönen ve formuli 1 i příští rok?

Zůstane Räikkönen ve formuli 1 i příští rok?

Jaká je budoucnost Kimiho Räikkönena? Podle řady médií by měl brzy oznámit odchod z formule 1. 40letý Fin se aktuálně trápí v jednom z nejpomalejších vozů startovního pole.

Räikkönenův kontrakt s Alfou Romeo na konci roku vyprší. Dlouhodobě upozorňuje, že pokud ho bude závodění i nadále naplňovat, hodlá pokračovat.

Letošní sezóna pro něj ale začala opravdu katastrofálně. Po čtyřech závodech nemá na kontě ani jeden bod, v Maďarsku byl dokonce poprvé ve své kariéře nejpomalejším jezdcem kvalifikace.

Alfa Romeo je aktuálně na osmém místě v poháru konstruktérů, za nimi jsou pouze Haas a Williams. Je obtížné si představit, že by Räikkönena bavilo pravidelně dojíždět mimo body a nemít šanci se dostat do Q2.

Ještě před svým potenciálním odchodem ale překoná finský závodník jeden rekord – stane se jezdcem s největším počtem startů ve formuli 1. Rekord momentálně drží Rubens Barrichello s 322 starty. Kimi Räikkönen by měl toto číslo vyrovnat během letošní GP Eifelu.

Pokud by Räikkönen odešel a Antonio Giovinazzi u Alfy Romeo setrval i příští rok, byla by zde možnost přivítat v týmu navrátilce Sergia Péreze. Čtyřnásobnému šampionovi Sebastianu Vettelovi by tak nestálo nic v cestě k Racing Pointu, neboli budoucímu Astonu Martinu.

Sdílejte na:
Zavřít