Zkrácený závěrečný trénink na GP Španělska pro Hamiltona

Zkrácený závěrečný trénink na GP Španělska pro Hamiltona

Třetí volný trénink na okruhu v Barceloně byl zkrácený dvěma červenými vlajkami po výletech Bottase a Russella mimo trať. Na čele s jasným náskokem Hamilton.

Poslední volné jízdy před kvalifikací vyšly nejlépe Mercedesu, byť se Valtteri Bottas postaral o vyvěšení červených vlajek, když ztratil kontrolu nad svým vozem a zahrabal jej do kačírku. Zajel třetí nejrychlejší čas, zatímco se jeho týmový kolega Lewis Hamilton usadil na čele výsledkové listiny s časem 1:16.568.

Stříbrné šípy mají očividně i v Barceloně jasnou převahu, neboť druhý Charles Leclerc na Ferrari ztratil na britského závodníka přes půl sekundy, což už je pořádná dávka času. Sebastain Vettel po hodinách z úvodu tréninku obsadil čtvrtou pozici.

Solidní výkon předvedl tým Haas, který porazil dokonce i red bully. Romain Grosjean a Kevin Magnussen skončili na pátém, resp. šestém místě. Těsně před RB15 Maxe Verstappena. Jeho parťák Pierre Gasly až 14.

Do nejlepší desítky se ještě vešli Alexander Albon s Toro Rosso, Sauber Kimiho Räikkönena a slušnou formu McLarenu potvrdil desátým místem Carlos Sainz.

V samotném závěru se postaral o druhé červené vlajky George Russell, který nezvládl nájezd do čtvrté zatáčky. Přesto Brit skončil před týmovým kolegou Robertem Kubicou, který na něj ztratil přes jednu sekundu.

Sdílejte na:
Zavřít