Závod v Bernu provázely organizační komplikace

Závod v Bernu provázely organizační komplikace

Formule E se po loňském závodu v Curychu podívala do druhého švýcarského města. Závod v Bernu však doprovázely kontroverze.

Švýcarsko podruhé hostilo závody série ABB Formule E. Závod vyhrál Jean-Éric Vergne s týmem DS Techeetah. Týmy se však musely tentokrát popasovat např. s logistickou výzvou, protože padock s vozy byl 800 metrů vzdálený od samotné trati. Úzké bernské uličky navíc byly velkou výzvou i pro samotné piloty. První zatáčka závodu navíc neopatrným průjezdem zařídila traffic jam, ze kterého vyvázlo méně než polovina startovního pole.

Celou akci provázely další potíže. Už v pátek se nestačila trať dostatečně včas připravit k zajetí během shakedownu a tak v oficiálním streamu vítal komentátor Jack Nicholls a Dario Franchitti s omluvou, že trať ještě není připravená a shakedown byl odsunut.

Samotná akce navíc vyvolala vlnu nevole místních a ekologů, kteří akci vyčítají např. neekologický příjezd do města, kdy do města zamířilo mnoho kamionů a doprovodných vozů. Navíc samotná série dle jejich pohledu nic městu (kromě turistického ruchu a prestiže, kterou si na úkor Bernu sama série přidala) nenabídla.

Tito lidé se dokonce zhrotili na demonstraci a během přenosu dokonce bylo občasné pískání z nedalekého okolí slyšet. Nutno dodat, že těmto lidem se ani nezdá elektrický pohon jako vhodné globální řešení pro budoucnost.

Organizační potíže se projevovali již předem a proto se Švýcarsko ani neobjevilo v nadcházejícím kalendáři pro šestou sezónu, i když se to Švýcaři stále stačí zvrátit.

Další závody se jedou v New Yorku, kde se ukončí pátá sezóna tzv. double headerem (dvojzávod). Vergne má náskok 32 bodů na di Grassiho.

Sdílejte na:
Zavřít