Zane Maloney také vítězem závodu F2 v Bahrajnu

Zane Maloney také vítězem závodu F2 v Bahrajnu

Zane Maloney z Barbadosu byl po triumfu ve včerejším sprintu nepřemožitelný i v hlavním závodě F2. Roman Staněk zaznamenal oproti včerejšku lehké zlepšení a skončil na 13. pozici.

Po diskvalifikaci nejrychlejšího čtvrtka, Kushe Mainiho, směl z pole-position vyrazit Brazilec Gabriel Bortoleto (Invicta). Úřadující šampion FIA-F3, patřící od letoška do juniorského kádru McLarenu, ale na startu zle zaspal. Ve snaze vše napravit pak v první zatáčce otočil Hadjara, do kterého vrazil Fittipaldi. Mnohem lépe si počínal včerejším triumfem ve sprintu povzbuzený Zane Maloney. Jezdec stáje Rodin pohotově převzal špičku před Zakem O´Sullivanem (ART), Dennisem Haugerem (MP), Bortoletem, Pepe Martim (Campos) a Paulem Aronem (Hitech).

Zatímco se Roman Staněk (Trident) dokázal posunout kupředu na 13. místo, pokračovalo katastrofální bahrajnské představení špičkové stáje Prema i v sobotu: Kimi Antonelli byl pouze 17. a Oliver Bearman po problémech na startu zavítal do boxů.

Maličký junior Sauberu Maloney poté znovu předvedl, že je ve výborné formě. Po třetině podniku vedl o 4 sekundy před silnými nováčky Pepe Martim a Zakem O´Sullivanem.

Suverénní Maloney měnil pneumatiky 13 kol před cílem a svůj náskok před podobně bezchybnými O´Sullivanem a Martim udržel. Pak se ovšem opět ukázalo, jak může poražený konkurent zasáhnout do sportovního vývoje závodu: Victor Martins odstavil svůj defektní vůz nemotivovaně vedle trati a následující neutralizace lídra připravila o to, co si doposud vypracoval…

Re-start a zbytek závodu ovšem borec z Barbadosu pojal s přehledem a vybojoval si druhý triumf víkendu. Za ním si podobně zaslouženě dojel pro druhé místo Marti před rychlým Paulem Aronem, který si výtečně rozvrhl životnost pneumatik a ve finiši udělal několik pozic. O dalších pozicích se rozhodlo za de facto nulového zájmu domácího „odborného“ publika v pěkném souboji mezi O´Sullivanem, Bortoletem, Colapintem, Mainim a Haugerem.

Roman Staněk měnil pneumatiky v polovině závodu, když byl na 16. pozici. Po oproti pátku lehce zlepšeném výkonu dojel 13.

Výsledek závodu F2 v Bahrajnu

  1. Zane Maloney, Rodin
  2. Pepe Marti, Campos
  3. Paul Aron, Hitech
  4. Zak O´Sullivan, ART
  5. Gabriel Bortoleto, Invicta
  6. Franco Colapinto, MP
  7. Kush Maini, Invicta
  8. Dennis Hauger, MP
  9. Ritomo Miyata, Rodin
  10. Kimi Antonelli, Prema

13. Roman Staněk, Trident

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít