Zandvoort vstoupí do kalendáře F1, nahradit má Barcelonu

Zandvoort vstoupí do kalendáře F1, nahradit má Barcelonu

Úspěchy Maxe Verstappena vedly k návratu Velké ceny Nizozemska do kalendáře F1. Místo však bude muset udělat jiný evropský závod.

Nizozemský okruh Zandvoort se podle dostupných informací v roce 2020 vrátí do kalendáře Formule 1. Nahradit má jiný evropský závod, s největší pravděpodobností Velkou cenu Španělska v Barceloně.

Ve světle rostoucí hvězdy Maxe Verstappena nabyla Formule 1 v Nizozemí na popularitě, což postupně vedlo až k vážnému zájmu o návrat do kalendáře královny motorsportu.

https://twitter.com/canalBOTECOF1/status/1058820975402323969

Jednání probíhala také ve spojení s jiným nizozemským okruhem v Assenu, ta ale nakonec nebyla úspěšná. F1 by se měla vrátit na Zandvoort.

Jeden ze zdrojů blízkých vedení F1 potvrdil, že již probíhá finalizace smlouvy, k podpisu však zatím nedošlo.

Pokud místo v kalendáři bude muset udělat španělská Barcelona, měla by být velká cena na Zandvoortu zařazena na květnové datum před závod v ulicích Monte Carla.

Barcelona je přitom jedním z pěti podniků, kterým na konci sezóny 2019 vyprší aktuální kontrakt. Ve stejné situaci jsou také Silverstone, Hockenheim, Monza a Mexico City. Všechny zmíněné závody se potýkají s finančními problémy, španělská velká cena se však po ztrátě vládní podpory jeví jako nejzranitelnější.

Nizozemský Zandvoort ve své aktuální podobě nesplňuje současné standardy F1, pokud však smlouva bude podepsána, měly by proběhnout patřičné úpravy, aby bylo vše do května 2020 připraveno.

Sdílejte na:
Zavřít