Z frašky je jeden z mých nejlepších závodů, září Leclerc

Z frašky je jeden z mých nejlepších závodů, září Leclerc

Charles Leclerc se v prvním kole závodu dostal do kolize s Pierrem Gaslym, při které si poškodil přední křídlo a propadl se na sedmnácté místo. Poté ale začala stíhací jízda, díky které se mu nakonec podařilo dojet na sedmém místě.

Když se podíváte na moje první kolo, tak to byl pro nás neuvěřitelný závod. Kdyby nedošlo ke kolizi, tak by to mohlo být ještě o mnoho lepší. Byla to velká příležitost. Tempo bylo neuvěřitelné. Je to pravděpodobně jeden z mých nejlepších výkonů ve formuli 1, samozřejmě kromě prvního kola,“ zavtipkoval Leclerc.

Monačan dodal, že si není jistý, kdo může za jeho střet s Gaslym. Francouz byl nucen po tomto kontaktu odstoupit ze závodu, protože vlivem kolize došlo k defektu jeho pneumatiky.

Budu se muset na celou situaci podívat ze záznamu, protože nejsem teď objektivně schopen říct, jak k tomu přesně došlo. Myslím si ale, že vina je na obou stranách. Nevím jestli Pierre zatočil trochu do leva ve stejnou chvíli, co jsem já zatočil do prava. Potom došlo ke kolizi. Ještě se na to podívám,“ uzavírá Leclerc.

Týmový kolega Carlos Sainz zažil také skvělý závod. Z dvanácté pozice se mu podařilo nakonec dojet na šestém místě.

Sdílejte na:
Zavřít