Wolff vysvětluje, proč Russell absolvoval dva pitstopy

Wolff vysvětluje, proč Russell absolvoval dva pitstopy

Šéf Mercedesu Toto Wolff prozradil, jaké důvody stály za tím, že George Russell absolvoval dvě zastávky v boxech. Mohl za to předčasný pitstop a obava, že Russell na sjetých tvrdých pneumatikách ztratí pozici vůči Sergiu Pérezovi.

George Russell se na VC Emilia Romagna kvalifikoval jako vedoucí jezdec Mercedesu a většinu závodu se pohyboval před týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem.

Russell překvapivě jedenáct kol před koncem závodu zajel do boxové uličky, kde přezul na středně tvrdou směs pneumatik, čímž se propadl za Hamiltona na sedmé místo.

Toto Wolff vysvětlil, že nechat mladého Brita na trati ve stále pomalejším tempu na opotřebovaných tvrdých pneumatikách by ho učinilo zranitelným vůči vracejícímu se Sergiovi Pérezovi.

Když se Wolffa zeptali, jak těžké bylo přesvědčit Russella, aby uposlechl výzvu Mercedesu, odpověděl: „Nebylo to těžké, myslím, že vzít si bod za nejrychlejší kolo bylo celkem dobré.“

„Časy na kolo ale klesaly, protože jsme ho do boxů stáhli brzy a hrozilo, že o pár kol později ztratí pozici ve prospěch Péreze. Porazit jeden z Red Bullů bylo za těchto okolností přínosné a opotřebení pneumatik v tu chvíli v 57. kole znamenalo, že jsme se takto rozhodli,“ dodal šéf Mercedesu.

Rodák z King’s Lynn neměl k tomuto rozhodnutí žádné výhrady, protože získal bonusový bod za nejrychlejší kolo závodu, a Mercedes si tak připsal další bod do Poháru konstruktérů.

„Jo, nejsem si moc jistý tím důvodem,“ poznamenal Russell.

„Musím si promluvit s týmem, ale myslím, že jsme měli mírné obavy z pneumatik. Nakonec jsme jako tým získali jeden bod navíc, samozřejmě jsem ztratil pozici oproti Lewisovi (Hamiltonovi – pozn. red.), ale abych byl upřímný, není to něco, o čem bych dnes večer mluvil. Ano, byl to pro nás trochu osamocený závod.“

Přestože Hamilton zaostal za vítězným Maxem Verstappenem o 35 sekund, mladší z jezdecké dvojice Mercedesu je přesvědčen, že německá automobilka udělala skutečný pokrok.

„Upřímně řečeno si myslím, že my, Ferrari a McLaren jsme stáhli náskok Red Bullu a odpoutali se od středu pole,“ hodnotí Brit.

„Děláme tedy pokroky, jen naši dva přímí soupeři udělali stejný pokrok. Takže prostě musíme pokračovat ve vylepšování, tým opravdu tvrdě pracuje na tom, aby podával odpovídající výsledky, a to je zatím všechno, co můžeme dělat.“

Sdílejte na:
Zavřít