Wolff: Týmy propásly příležitost podepsat s Schumacherem

Wolff: Týmy propásly příležitost podepsat s Schumacherem

Toto Wolff, šéf týmu Mercedes, věří, že ostatní týmy formule 1 přicházejí o hodně, když nemají Micka Schumachera jako součást jejich sestavy. Mick Schumacher je momentálně rezervním pilotem Stříbrných šípů.

Německý pilot cílí na návrat do formule 1 na plný úvazek, ale Toto Wolff již dříve uvedl, že jeho šance na místo pro sezónu 2024 jsou nízké. Přesto nyní upozornil na vliv, který pro tým Mick Schumacher měl v první polovině sezóny 2023.

„Nejsem si ani jistý, jestli mu můžeme usnadnit zisk místa, protože když o něm mluvíme v dobrém, někdo má potřebu o něm říct něco negativního. Všude, kde o něm můžu mluvit v superlativech a chválit jej, tak to dělám,“ řekl Toto Wolff.

„Ale nakonec je pravomocí každého týmu rozhodnout o svých pilotech a já velmi respektuji smlouvy s týmy, kdykoliv budete muset vzít našeho juniorského pilota, musíte vzít našeho rezervního pilota, protože když jsem byl ve Williamsu, chtěl jsem mít také vlastní volbu. Abych byl upřímný, myslím, že týmy přicházejí o hodně. Myslím, že byl minulý rok vyhořelý. Je potřeba dávat a poskytovat prostředí, které je pro každého jezdce jiné, pro všechny lidské bytosti. A kdokoli ho získá, bude mít velmi dobrého pilota.“

Mick Schumacher se vrátil do kokpitu vozu F1 začátkem tohoto měsíce na testu Pirelli v Barceloně, který znamenal jeho první jízdu od loňské Velké ceny Abú Zabí. Přestože se v této sezóně nezúčastnil žádné závodní akce, Toto Wolff je přesvědčen, že Mick Schumacher bude připraven jet, pokud bude týmem povolán.

„Je skvělé mít vyzrálého a úspěšného pilota formule 1, který nás podporuje. Je obrovskou výhodou mít jeho zpětnou vazbu ze simulátoru. Mít ho přes noc v simulátoru a poskytovat data pro sobotu je pro nás super výhoda v některých evropských závodech. A na druhé straně je to, že kdyby George (Russell – pozn. red.) nebo Lewis (Hamilton – pozn. red.) měli mít otravu z ryb, Lewis (Hamilton – pozn. red.) nemůže mít otravu z ryb, byla by to otrava z avokáda, pak víme, že máme super chlapa, který by ten vůz dobře řídil. A i když mám rád tuto situaci ve prospěch týmu, každý den v týdnu bych dal přednost tomu, aby Mick (Schumacher – pozn. red.) seděl v kokpitu a skutečně závodil.“

Lewis Hamilton i George Russell chválili mladého pilota za jeho práci na simulátoru po celý závodní víkend ve Španělsku, kde Mercedes vybojoval své první letošní dvojité pódium.

Sdílejte na:
Zavřít